موج
کدخبر : ۳۶۵۲۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365219

معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره زندان های یزد؛

معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره زندان های یزد در رابطه با تفاهم نامه با مکتب خانه قرآنی امام رضا (ع) شهرستان اردکان، گفت: این تفاهم نامه جهت ساماندهی وضعیت مددجویان با دیدگاه فرهنگی، اصلاحی و قرآنی و بازگشت شرافتمندانه آنان به زندگی سالم اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، در نشستی با حضور معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره زندان های یزد و رییس هیئت مدیره مکتب خانه قرآنی امام رضا (ع) شهرستان اردکان، تفاهم نامه همکاری بین دو نهاد امضا شد.

محمدرضا رفیعی زاده معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره زندان های یزد در رابطه با این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه جهت ساماندهی وضعیت مددجویان با دیدگاه فرهنگی، اصلاحی و قرآنی و بازگشت شرافتمندانه آنان به زندگی سالم اجتماعی است.

وی اظهار داشت: هدف از این موافقت نامه بروز آثارمثبت روحی، روانی و تربیتی در زندانیان در دوران محکومیت و همچنین خانواده های آنها از طریق اجرای برنامه های فرهنگی و قرآنی، همچنین گسترش فرهنگ قرآنی بعنوان عامل نیرومند و بازدارنده از جرم دربین مددجویان زندانها می باشد.

وی افزود: این تفاهم نامه از تاریخ انعقاد به مدت سه سال معتبر می باشد که بنا به رضایت طرفین و شرایط موجود قابل تمدید می باشد.

هاتفی اردکانی، رییس هیئت مدیره مکتب خانه قرآنی امام رضا(ع) نیز در ادامه این نشست در مورد اجرای طرح طراوت زندگی ویژه خانواده زندانیان در قالب مشاوره و ارائه پیشنهاد و راه حل برون رفت از مشکلات آنها تاکید کرد.

وی افزود: اجرای طرح در مسیر بهشت ویژه فرزندان زندانیان در قالب برگزاری کلاس های آموزشی با موضوع بازی های هدفمند، حفظ قرآن، خوشنویسی، روانخوانی و تجوید قرآن کریم، هنری، سبک زندگی اسلامی، مهارت زندگی، مدیریت اضطراب و برگزاری اردوهای هدفمند است.

این مقام مسئول اظهار داشت: اجرای طرح در مسیر باران ویژه زندانیان در قالب مشاوره و بررسی وضیعت زندانی جهت بهبود و ارتقاء روحیه زندانی و حفظ ارتباط بعد از آزادی زندانی و شکوفایی استعداد او می باشد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد، گفتنی است: این تفاهم نامه در ۶ ماده بین اداره کل زندانهای استان یزد به نمایندگی آقای رفیعی زاده از طرف مدیرکل زندان های یزد و مکتب خانه قرآنی امام رضا(ع) شهرستان اردکان به نمایندگی آقای مجتبی هاتفی اردکانی  به امضاء طرفین رسیده و بمدت سه سال شمسی معتبر خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها