موج
کدخبر : ۳۶۵۱۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365144

اکبر بهنام جو خبر داد:

استاندار اردبیل گفت: همزمان با هفتمین روز دهه مبارک فجر ۶۷ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتبار بالغ بر ۶۵ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استانداراردبیل در آیین افتتاح این طرح ها و سفر به شهرستان گرمی گفت: بخش صنعت جایگاه خود را در شهرستان گرمی پیدا کرده و پنجمین واحد صنعتی تولید شیرآلات در این شهرستان به چرخه تولید اضافه شد و این شهرستان به یکی از قطب های تولید شیرآلات صنعتی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه اکثر سرمایه گذاران بخش صنعت افراد بومی هستند افزود: باید از این افراد که دلسوزانه برای توسعه و پیشرفت شهر خود گام برمی دارند تشکر و قدردانی کنیم که علیرغم تمام مشکلات سرمایه گذاری در منطقه به شهر خود باز گشته اند که در حاضر ۱۲۰۰ نفر در واحدهای تولیدی شیرآلات اشتغال دارند.

استاندار اردبیل ادامه داد: در حوزه گردشگری نیز گام های خوبی برداشته شده و یک مجموعه پذیرایی در حاشیه سد گیلارلو همزمان با سایر طرح ها به منظور پذیرایی از گردشگران افتتاح شد.

بهنام جو با اشاره به اینکه شهرستان گرمی یکی لز شهرستان های مستعد استان اردبیل است افزود: پیش بینی می شود رینگ دور دریاچه گیلارلو اعم از آسفالت و روشنایی آن در تابستان سال ۱۴۰۰ به بهره برداری رسد تا مسافران از این مجموعه نهایت استفاده را داشته باشند.

وی تصریح کرد:با راه اندازی رینگ اطراف دریاچه گیلارلو زمینه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم می شود و این دریاچه دومین مجموعه بعد از دریاچه شورابیل در استان اردبیل خواهد بود که تاسیسات گردشگری و رینگ پیاده روی در آن ایجاد می شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه ساختمان پلیس راه گرمی در هفته آینده به بهره برداری می رسد گفت: تا امروز به امروز طرح های خوبی در این شهرستان به بهره برداری رسیده و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) نیز با همراهی نماینده ی گرمی به منطقه آمده و عملیات اجرایی طرح های دامداری و تولیدی را آغاز کردند.

بهنام جو گفت: مردم شهر گرمی و تازه کند از آب آشامیدنی مناسب برخوردار نیستند و در بحث آبرسانی تلاش زیادی صورت گرفته که کارهای ریشه ای و اساسی انجام شود.

وی بیان کرد: احداث سد عمارت و سد تازه کند با اعتباری بالغ بر ۴۰۰میلیارد تومان سرمایه گذاری که سد تازه کند به اتمام رسیده و سد عمارت نیز سال آینده به بهره برداری می رسد که روستاهای اطراف تازه کند و شهر گرمی از نعمت آب شرب مطمئن برخوردار می شوند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه سال آینده مطالعات آبرسانی به شهر گرمی و تازه کند به اتمام می رسد گفت: با حمایت های مناسب وزارت نیرو و پیگیری هایی صورت گرفته اعتبار خوبی برای آبرسانی روستاهای این شهرستان در نظر گرفته شده و در سال آینده نیز اعتبار لازم نیز تامین می شود.

بهنام جو در رابطه با تقویت گیرنده های تلویزیونی در منطقه اظهار کرد: با اقداماتی صدا و سیمای استان اردبیل در شهر مرزی کرمی انجام داده پوشش گیرنده های تلویزیونی در حوزه این شهرستان افزایش می یابد تا مردم عزیز حلاوت پیروزی انقلاب اسلامی را بیش از پیش احساس کنند.

وی از پیگیری معبر مرزی که دغدغه مردم گرمی است خبر داد و گفت: در این رابطه با نماینده کشور همسایه صحبت هایی انجام شده و برای جانمایی آن پیش نهادهایی ارایه شده است که در صورت اتمام و نهایی شدن منطقه آزاد تجاری در نوار مرزی این شهرستان معبر مرزی نیز جانمایی می شود که امیدواریم مورد استفاده اهالی قرار گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها