موج
کدخبر : ۳۶۵۰۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365034

اکبر سلیم نژاد:

رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: تحولات عمرانی سطح شهر نشان دهنده عمق پیگیری ها و مطالبه گری های صورت گرفته در دوره کنونی مدیریت شهری در راستای پاسخگویی به نیازهای شهری و مطالبات شهروندان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، اکبر سلیم نژاد با اشاره به اهتمام موجود برای بهره برداری از فاز نخست خط دو قطار شهری کرج اظهار داشت: سالِ 96 این پروژه با انبوهی بدهی تعطیل شده بود و پیمانکار و کارفرما در آستانه فسخ قرارداد بودند و پرداخت حقوق نیروها نیز تأخیر چند ماهه داشت؛ در چنین شرایطی تصمیم گیری برای ادامه کار بسیار سخت بود.

وی افزود: در آن چند دیدگاه حاکم بود؛ ادامه کار یا تزریق منابع به سایر حوزه ها، اگر شورای پنجم کرج بنای کارهای زیرساختی نداشت و به فعالیت های نمایشی روی می آورد می شد با پولی که صرف تکمیل مترو شد صدها پروژه عمرانی کوچک و بزرگ اجرایی کرد اما ما بنایِ توسعه زیرساخت ها را داشتیم.

این مسئول تصریح کرد: از طریق رایزنی با بانک مرکزی و دولت موفق به انتشار اوراق مشارکت شدیم و بخشی از درآمدهای شهر نیز به پروژه اختصاص یافت و مردم باید بدانند که در اعماقِ زمین کاری سخت و دشوار صورت گرفته است و در سخت ترین شرایط مالی و افزایش بی سابقه قیمت ها موفق به پیشبرد پروژه شدیم.

سلیم نژاد عنوان کرد: از همه متشکریم؛ باید اعتراف کنم که اعضای شورا هر هفته در کارگاره مترو جلسه نظارتی داشتند، پیشرفت کار روزانه رصد شده است، ده ها مانع مالی و اداری و حقوقی پیش رو بوده که با حمایت مسئولان استانی و ملی مرتفع شده، این طور نبود که کار صرفاً با تزریق پول جلو برود، ما تقریباً کاری نشدنی در سخت ترین برهه زمانی را شدنی کردیم، کسانی که با پیچیدگی های مترو آشنایی دارند، بر این مطلب صحه می گذارند.

رئیس شورای شهر کرج عنوان کرد: افتتاح فاز نخست مترو سخت ترین قدمی است که برداشته می شود اما در ادامه کار برای آیندگان تسهیل خواهد شد و قطعاً فازهای بعدی با سرعت بیشتری تکمیل می شوند و شاید این اقدام در کنار پیشبرد بزرگراه شهید سلیمانی جزو زیرساختی ترین اقدامات دوره کنونی مدیریت شهری باشد که حاصل شفافیت، پیگیری و مطالبه گری است.

سلیم نژاد در پایان با تاکید بر اینکه مترو بخش قابل توجهی از ترافیک مرکز استان را مدیریت و ساماندهی می کند و در کاهش آلودگی هوا، کاهش هزینه ها و زمان سفرهای درون شهری اثرگذار است، خاطر نشان کرد: امیدواریم با یاری خداوند متعال بتوانیم به اهداف خود در این راستا دست پیدا کنیم و در آینده ای نزدیک قطارِ مترو روی ریل حرکت و بهره برداری قرار گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها