موج
کدخبر : ۳۶۴۸۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364815

معاون وزیر راه وشهرسازی خبر داد:

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای جاده سنندج - مریوان 13 هزار و 100 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته که 12 هزار و 600 میلیارد ریال آن نقد بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان،  خیرالله خادمی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در یازدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کردستان، که با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، اظهار داشت: این اعتبار هشت درصد اعتبارات حمل و نقل کشور را شامل می‌شود که به لحاظ مساحت استان عدد بالایی است و رشد چند برابری دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 12 هزار و 500 میلیارد ریال در حوزه‌های راه‌های کردستان ابلاغ اعتبار شد که 10 هزار میلیارد ریال آن به بخش توسعه و مابقی در حوزه نگهداری و راه روستایی اختصاص داده می‌شود.

وی اضافه کرد: یکی از طرح‌های مهم کردستان راه‌آهن تهران - همدان - سنندج است که 6 هزار و 380 میلیارد ریال اعتبار برای آن ابلاغ شده و زیرسازی 151 کیلومتر آن تاکنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به حدف برخی موانع ریل‌گذاری این خط‌آهن در کیلومتر 21، یادآور شد: عملیات ریل‌گذاری از دیروز سرعت گرفته و 49 کیلومتر این مسیر ریل‌گذاری شده است.

خادمی با بیان اینکه در 2 سال گذشته 10 هزار میلیارد ریال در این طرح کمک شده و از سال گذشته عملیات اجرایی آن آغاز شده و تلاش ما این است تا بهار سال آینده ریل‌گذاری به اتمام برسد، افزود: اردبیل، آذربایجان شرقی و کردستان سه استانی است که تا پایان دولت به شبکه ریلی متصل می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با اشاره به خدمات دولت در توسعه حمل و نقل جاده‌ای گفت: کردستان با 340 کیلومتر بیشترین سهم را در بین پنج استان در مسیر کریدور بزرگراهی غرب کشور، دارد.

"خادمی" طول این بزرگراه را یک هزار و 470 کیلومتر اعلام کرد و افزود: 900 کیومتر از این میزان در برنامه ساخت است که این طرح هم بهار سال بعد به بهره‌برداری می‌رسد.

وی به تلاش برای تسهیل دسترسی مردم کردستان به مرکز کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر از تهران تا سنندج به غیر از هشت تا 10 کیلومتر واقع در گردنه صلوات ‌آباد چهار خطه بوده و افزایش ظرفیت، توسعه و دسترسی ایمن را فراهم کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی به ادامه این مسیر تا مرز باشماق اشاره کرد و گفت: برای جاده سنندج - مریوان 13 هزار و 100 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته که 12 هزار و 600 میلیارد ریال آن نقد بوده است.

وی با بیان اینکه مسیر 52 کیلومتری این محور هم بهار سال آینده افتتاح می‌شود، اضافه کرد: تاکنون 44 کیلومتر این مسیر آسفالت شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها