موج
کدخبر : ۳۶۴۲۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364244

امام جمعه قم بر لزوم تقویت وحدت در جامعه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی در آیین آغاز برنامه‌های دهه فجر در استان قم، ضمن تبریک فرا رسیدن ایام ‌الله دهه فجر، ابراز امیدواری کرد: امسال نیز با حلول این ایام مبارک در مسیر اهدافی که امام راحل(ره) ترسیم کردند، گامی موثرتر و مفیدتر برداشته شود و با وجود این مشکلات فراوان از تحریم‌ها، تهدیدها و ویروس منحوس کرونا تا مشکلات دیگر؛ بتوانیم به لطف الهی رهایی یابیم و با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب به اهداف نظام برسیم.

وی با قدردانی از مردم مقاوم ایران گفت: بر اساس آموزه‌های قرآن کریم، هنگامی که مردم بسیار صبر و شکر کنند، نصرت‌های الهی بر آن‌ها نازل می‌شود، حرکت انقلاب نیز با صبر و شکر مردم توانسته است به جایگاه امروز برسد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به این که تکیه‌گاه همه ما باید خداوند متعال باشد، افزود: هنگامی که تکیه‌گاه مستکبران باشند، این‌ها فرو می‌ریزند، همان طور که شاه فرو ریخت و امروز هم در زمان ما ملاحظه کردید که دولت مستکبر، مستبد، خودرای و جاهل آمریکا چه خط‌ونشان‌هایی برای ملت ما کشید و او اکنون در زباله‌دان است و دولت دیگری سر کار آمده است که به نظر ما، همه این‌ها از یک قُماش هستند.    

وی گفت: اکنون آمریکا در شرایط بسیار سختی به سر می‌برد و ما از موضع قدرت با آنان حرف می زنیم که این قدرت را مدیون عنایات امام زمان(عج) هستیم.

سعیدی به وقوع انقلاب‌های گوناگون در منطقه اشاره و تاکید کرد: بعضی انقلاب‌ها به علت اینکه رهبری توانمند نداشتند، زمین خوردند، ولی انقلاب اسلامی ایران به برکت مدیریت و تدبیر مطلوب امام خمینی(ره) توانست به پیروزی برسد.

وی با بیان اینکه برخی از انقلاب‌ها نیز قایل به رهبری یک فرد خاص بوده‌اند، گفت: این انقلاب‌ها نیز، پس از رفتن رهبر نخست نتوانستند به حرکت خود ادامه دهند، ولی در مورد انقلاب ایران، امام خمینی(ره) برای بعد از خود تدبیر مناسبی اندیشیدند.

سعیدی با اشاره به اینکه حرکت‌های منحرفانه همیشه انقلاب‌ها را ناتمام گذاشته‌اند، افزود: در انقلاب اسلامی با تدبیر رهبری و همراهی مردمی، مقابل این حرکت‌های منحرف ایستادگی شده است.

وی با تاکید بر اینکه ما باید شکرگزار انقلاب اسلامی باشیم، ابراز امیدواری کرد: این انقلاب به برکت خون شهیدان بتواند برای ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) زمینه‌سازی کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها