موج
کدخبر : ۳۶۳۹۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363997

احمد ناصری:

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ۲۴۳ روستای استان اردبیل با سه هزار و ۶۵۷ نفر دانش آموز از پوشش اینترنت به صورت کامل بی‌بهره هستند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، احمد ناصری ، مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ۲۴۳ روستای استان اردبیل با سه هزار و ۶۵۷ نفر دانش آموز از پوشش اینترنت به صورت کامل بی‌بهره هستند که با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایجاد بستر اینترنت در این مناطق روستایی در قالب شبکه ملی اطلاعات و طرح توسعه هوشمندسازی مدارس آغاز شده است.

وی بیان کرد: تاکنون ۲ هزار مدرسه در مناطق شهری و روستایی استان زیر پوشش اینترنت پرسرعت رفته و متصل به شبکه ملی اطلاعات شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در پی کاهش شیوع کرونا، ۸۵ هزار نفر دانش آموزان استان اردبیل در مدارس حاضر شده و به تحصیل حضوری پرداختند.

ناصری بیان کرد: این تعداد شامل ۶۰ درصد از جمعیت سه گروه دانش آموزی پایه اول و دوم ابتدایی، هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش و نیز مدارس زیر ۵۰ نفر جمعیت استان هستند که تحصیل حضوری را از اول بهمن‌ماه آغاز کرده‌اند.

وی افزود: تحصیل حضوری این دانش آموزان بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا و دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت آموزش‌ و پرورش و در پی بازگشایی محدود مدارس، با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت کاملاً اختیاری آغاز شده است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان اردبیل گفت: از اول بهمن ماه ۶۶.۳۸ درصد از دانش آموزان پایه‌های اول ابتدایی، ۶۱.۳ درصد از دانش آموزان پایه‌های دوم، ۴۰ درصد از دانش آموزان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و نیز ۶۹.۷ درصد از دانش آموزان مدارس زیر ۵۰ نفر جمعیت استان به ‌صورت حضوری در کلاس‌های درس حاضر شدند.

ناصری در خصوص حضور دانش آموزان استان اردبیل در شبکه دانش آموزی شاد نیز افزود: این استان در پوشش دانش‌آموزی در این شبکه عملکرد مطلوبی داشته است به طوری که هم اکنون ۱۹۸ هزار نفر دانش آموز بدون احتساب دوره پیش دبستانی در این شبکه خدمات آموزشی و تربیتی دریافت می کنند.

وی بیان کرد: تعداد دانش آموزانی که در این شبکه فعال نیستند، بیشتر از مناطق روستایی و کم جمعیت هستند که آموزش آنها نیز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، به صورت حضوری انجام می شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها