موج
کدخبر : ۳۶۳۹۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363957

مسعود امامی یگانه خبر داد:

فرماندار اردبیل گفت: پروژه های عمرانی و اقتصادی به مناسبت دهه فجر با هزینه 124 هزار میلیارد ریال در اردبیل افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، مسعود امامی یگانه ، فرماندار اردبیل گفت: در دهه مبارک فجر امسال ۱۵۲ پروژه عمرانی ، اقتصادی و سرمایه‌گذاری با هزینه 124 هزار میلیارد ریال با حضور استاندار اردبیل و مسئولان مربوطه در این شهرستان افتتاح می‌شود.

وی افزود: از این تعداد ۴۷ پروژه مربوط به طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری با اعتبار 7 هزار میلیارد ریال و ۱۰۵ پروژه عمرانی و زیربنایی با ۱۱۷ هزار میلیارد ریال می‌باشد که با بهره‌برداری از این آنها برای یک هزار و ۴۷۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

فرماندار اردبیل ادامه داد: مهم‌ترین این پروژه‌ها شامل فاز اول نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل، افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه محقق اردبیلی، افتتاح پنج مدرسه ۳۶ کلاسه روستایی و آسفالت راه‌های روستایی است.

امامی یگانه افزود: راه‌اندازی اینترنت ۵۰۰ مدرسه شهری و روستایی ، راه‌اندازی ۱۲ سایت ارتباطی مخابرات با ۲۸۰ میلیارد ریال ، اجرای طرح هادی روستایی و ساماندهی معابر  روستایی با ۱۰۰ میلیارد ریال و راه‌اندازی مرکز درمان و بازتوانی از جمله طرح‌های دیگر قابل افتتاح در دهه فجر است.

وی گفت:در بخش عمرانی هم برای اجرای طرح‌های معابر شهری ، اصلاح هندسی معابر روستایی و نورپردازی پل‌های عابر پیاده سه هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

فرماندار اردبیل افزود: در بخش صنعت طرح‌های مربوط به تولید انواع پروفیل، قطعات خودرو، محصولات بتنی، شیرآلات ساختمان و اکسیژن صنعتی و در بخش کشاورزی نیز انبار سرد فنی و مکانیزه محصولات کشاورزی، مرغداری گوشتی و تخم‌گذار، سورتینگ و بسته‌بندی و پرواربندی گوساله اجرا شده است.

امامی یگانه با اشاره به فعال شدن واحدهای تولیدی راکد گفت: امسال با حمایت دولت ۱۷ واحد تولیدی راکد در این شهرستان فعال شد و با فعال‌سازی این واحدها برای ۱۷۰ نفر زمینه اشتغال ایجاد شده است.

وی حمایت از واحدهای تولیدی، تامین زیرساخت‌های لازم واحدها و احیای واحدهای راکد را ضروری دانست و گفت: حمایت‌ از این واحدها مورد توجه قرار گرفته و اقدامات خوبی هم در شهرستان از قبیل ارائه تسهیلات و تامین زیرساخت‌ها برای واحدهای کوچک  انجام شده است.

فرماندار اردبیل بیان کرد: ایجاد اشتغال پایدار در مناطق محروم از اولویت اساسی مسئولان استان است و برنامه‌ریزی شده امسال با اجرای طرح‌های اشتغال‌زا زمینه رونق اقتصادی در این شهرستان فراهم شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها