موج
کدخبر : ۳۶۳۷۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363701

با حضور رییس کل دادگستری استان اصفهان؛

شورای حل اختلاف تخصصی ویژه امور پزشکی در محل سازمان نظام پزشکی استان با حضور رییس کل دادگستری استان اصفهان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، رییس کل دادگستری استان اصفهان در جمع پزشکان اصفهان بیان داشت: رعایت شأن و کرامت پزشکان در رسیدگی به پرونده های با موضوع تخلفات و جرایم پزشکی از مصادیق مهم تکریم است.

محمدرضا حبیبی گفت: رعایت شأن و کرامت افراد در رسیدگی های قضایی همواره از الزامات بوده و در پرونده های پزشکی و در شرایط کنونی که کادر پزشکی به عنوان سربازان خط مقدم مبارزه با کرونا و حفظ سلامت جامعه جانفشانی می کنند، باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

این مقام مسئول افزود: بر همین اساس در شعب ویژه رسیدگی به پرونده های پزشکی سعی شد از قضات با تجریه و شناخت کافی بهره گیری شود.

وی با اشاره به لزوم توسعه و گسترش هر چه بیشتر فرهنگ دینی صلح و سازش به عنوان یکی از سیاست های قوه قضاییه در سند ارتقاء یافته تحول گفت: توجه به توسعه فرهنگ صلح و سازش که همواره از تأکیدات رهبران و آموزه های دینی است از جمله سیاست های مهم در قوه قضاییه است و در حوزه پزشکی با افتتاح شورای حل اختلاف تخصصی در امور پزشکی در اصفهان گام مؤثری در این مسیر و نیز حفظ بیشتر شأن پزشکان برداشته می شود.

رییس کل دادگستری استان اصفهان یادآور شد: امید است با بهره گیری از پزشکان با تجربه و با سابقه در این شورا از ورود پرونده های پزشکی به محاکم جلوگیری و سعی شود اختلافات و دعاوی این حوزه در این شورا با صلح و آشتی حل و فصل شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها