موج
کدخبر : ۳۶۳۴۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363475

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر؛

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: همزمان با فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر، ساخت المان های سنندج شهر مقاومت در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آسوز شعبانی صبح امروز سه‌شنبه با بیان این مطلب در گفت و گو با رسانه های استان اظهار داشت: این سازمان به منظورهویت بخشی و بسط و اعتلای هنر در جامعه، طراحی و ساخت المان‌های سنندج شهر مقاومت را به مناسبت ایام الله دهه فجر در دستور کار خود قرار داده است.

وی کردستان و انقلاب، سنندج شهرمظلوم بمباران، شهدای انقلاب اسلامی سنندج، سنندج شهرایران و اسلام نماد ایثار و مقاومت را از موضوعات مورد نطر این فراخوان اعلام کرد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج، افزود: شاخص کردن ارزشهای ایثار و مقاومت، استفاده ازظرفیت‌های هنرمندان کشور با رویکرد ایجاد فرصت‌های برابر برای هنرمندان در پروژه‌های هنری شهری، آشنایی شهروندان و گردشگران با سنندج در زمان انقلاب و ارتقای دانش هنری شهروندان از طریق مواجهه با آثار هنری شهری از مهمترین اهداف اعلام این فراخوان است.

وی با بیان اینکه تمام هنرمندان و صاحبان ایده می‌‍توانند در این فراخوان شرکت کنند،گفت: شرکت کنندگان از پنجم تا پانزدهم بهمن با مراجعه به درگاه اینترنتی فراخوان به نشانی  www.e-sanandaj.irمراجعه و اسناد و شرایط شرکت در فراخوان را دریافت کرده و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 33157180-087 سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج تماس بگیرند.

شعبانی یادآور شد: بشیر ناصری، حمید رضا زری، امیر کریمیان، شاهو کشاورزی و خبات نودینیان و زهرا ملکی داوران تخصصی انتخاب آثار ارسالی خواهند بود و اسامی برندگان 19 بهمن امسال اعلام خواهد شد.

ساماندهی قطعه هنرمندان آرامستان بهشت محمدی

مدیر روابط عمومی شهرداری سنندج از ساماندهی قطعه هنرمندان در آرامستان بهشت محمدی خبر داد و گفت: تعیین بانک اطلاعاتی هنرمندان و همچنین تعامل و همکاری هنرمندان وفعالان عرصه فرهنگ وهنر در راستای ساماندهی قطعه هنرمندان بسیار حائز اهمیت است.

صلاح الدین وکیلی افزود: در سال‌های گذشته قطعه ای در آرامستان بهشت محمدی تحت عنوان قطعه هنرمندان اختصاص داده شد،که این قطعه دارای برخی مشکلات بوده است.

وی اظهار داشت: یکی از اقدامات ارزنده که در این دوره انجام شد، بحث تملک 32 هکتاری جهت توسعه آرامستان بهشت محمدی بود که با این اقدام امکان توسعه قطعه هنرمندان نیزفراهم شده است.

وکیلی اضافه کرد: با توجه به اینکه تدفین هنرمندان در قطعه هنرمندان دارای ضوابط و چهارچوب خاصی است بنابراین تهیه بانک اطلاعاتی هنرمندان بسیار مهم و ضروری است.

وی افزود: وضعیت کالبدی و فضای قطعه هنرمندان هم مورد نقد جامعه هنری است که تلاش می‌کنیم با استفاده از نظرات هنرمندان نسبت به ساماندهی این قطعه اقدام کنیم.

پلمپ یک باب مغازه سیلندر پرکنی در سنندج

رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری سنندج اظهار داشت: براساس بند 20 ماده 55 قانون شهرداریها جلوگیری از ایجاد و تاسیس کلیه اماکن که بنحوی موجب بروز مزاحمت برای ساکنین خواهد شد یا مخالف اصول بهداشت در شهرهاست از وظایف شهرداریها محسوب می‌شود.

تورج سلطنت‌پوری افزود: یکی از مشاغلی که در مناطق مسکونی می‌تواند بسیار خطرآفرین باشد فعالیت مغازه سیلندر پرکنی است.

وی با اشاره به پلمپ یک باب مغازه سیلندر پرکنی در منطقه مسکونی شهرک اتوبوس‌رانی سنندج گفت:تخلف این واحد تاسیسات سیلندر پرکنی گاز که به صورت غیرمجاز اقدام به فعالیت کرده بود به مراجع قضایی ارسال و حکم پلمپ آن صادر شد.

رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری سنندج یادآور شد: تمام افرادی که اقدام به پر کردن سیلندر یا کپسول می‌کنند، به هیچ وجه مجوز مغازه به آنها اعطا نشده و باید فقط به صورت سیار اقدام به توزیع کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها