موج
کدخبر : ۳۶۳۲۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363224

علی زینی وند خاطر نشان کرد:

استاندار کرمان، مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی را محور هرگونه رفتار و تولید گفتمان ایثارگری در استان برشمرد و گفت: مخاطب‌شناسی مهمترین مسئله در نمادسازی و فضاسازی و طراحی فضاها با دید فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان،  علی زینی‌وند، استاندار کرمان امروز 5 بهمن ماه در شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در محل سالن پیامبر اعظم (ص)، مکتب شهید قاسم سلیمانی را محور هرگونه رفتار و تولید گفتمان ایثارگری در استان برشمرد و افزود: روح مردمی بودن ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نباید در کارگروه‌ها و جلسات اداری کم‌رنگ شوند.

وی با تاکید بر اینکه همه برنامه‌های ایثارگری و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مردمی هستند و کار دولتی و حکومتی نیست افزود: دولت باید شکل‌‌‌‌‌گیری و زمینه‌ برای ایفای نقش مردم در حوزه ایثار و شهادت را فراهم کند.

استاندار کرمان گفت: مخاطب‌شناسی مهمترین مسئله در نمادسازی و فضاسازی، ساماندهی زیارتگاه‌های شهدای گمنام و طراحی فضاهای با دید فرهنگ ایثار و شهادت است.  

زینی‌وند تاکید کرد که طراحی نمادها باید به تناسب سلیقه‌ مخاطب باشد و افزود: تولید نماد و گفتمان بدون توجه به مخاطب ممکن است به جای نشاط، سایش روح ایجاد کند.  

وی به مخالفت‌ها و ضدیت‌ها علیه جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: اتاق‌های فکر حساب شده‌ای مبتنی بر جمع‌آوری اطلاعات از دل جوانان علیه جمهوری اسلامی و جوانان ما طراحی شده که بمباران شدید ضدهویتی ایجاد می‌کنند.

استاندار کرمان اظهار داشت: کارهای رسمی و فرمالیته و حرف‌های تکراری، تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیست، که اگر این گونه بود رهبر معظم انقلاب اسلامی بیانیه گام دوم انقلاب را نمی‌نوشتند.

زینی‌وند، بیانیه گام دوم انقلاب را آسیب‌شناسی دقیقی برای بازسازی هویت جمهوری اسلامی دانست و تاکید کرد: فرمانداران و شهرداران موظف هستند تمام تصاویر شهدا و نمادهای ایثارگری را برازنده، زیبا، هنرمندانه و با طراحی جذاب اجرا و نصب کنند.  

وی خاطرنشان کرد: شهدا، قهرمانان ملی ما هستند و طراحی و معماری تصاویر ایثارگری مبتنی بر مولفه‌های انقلاب اسلامی باید مورد توجه باشند.

استاندار کرمان با اشاره به برگزاری کنگره بانوان ایثارگر و شهید گفت: به صورت مستقل و در شان و جایگاه زنان، نقش این قشر از جامعه در جنگ تبیین نشده و بعضا اجحاف هم شده است که برپایی این کنگره به بخشی از این نقش خواهد پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج ، در جلسه شورای عالی استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کرمان با حضور استاندار کرمان، جلد چهارم کتاب وصیتنامه کامل شهدای استان کرمان در ۷۸۳ صفحه رونمایی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها