موج
کدخبر : ۳۶۳۱۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363152

فریدون همتی:

استاندار هرمزگان در گفت و گو با فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در هرمزگان، گفت: نیروی دریایی از دیرباز بازوی توانمند نظام و منشا خدمات زیادی برای کشور و استان بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش ضمن تشکر از زحمات شبانه روزی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت پایدار، بیان داشت: اگر امروز قدرت بازدارندگی در کشور داریم حاصل تلاش دو بال ارتش و سپاه است.

فریدون همتی، نیروی دریایی را از دیرباز منشا خدمات زیادی برای استان و کشور دانست، و گفت: نیروی دریایی راهبردی بازوی توانمند نظام و انقلاب است.

وی ضمن تاکید به فرماندار شهر بندرعباس، پیگیری تعاملات بیش از پیش فی مابین ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در استان هرمزگان، امکانات ارتش و امکانات شهری را متعلق به همدیگر دانست.

در ادامه این دیدار، امیر دریادار دوم شفقت رودسری با اشاره به اینکه خدمات اجتماعی و مردمی ارتش جمهوری اسلامی در مواقع حساس و بحرانی از جمله اقدامات درخشان این نهاد مقدس است، گفت: به عنوان نمونه کمک به سیل‌زدگان سراسر کشور از جمله استان‌های گلستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، ریشه‌کنی فلج اطفال، مهار آتش‌سوزی جنگل‌های گلستان و کهگیلویه، امدادرسانی به حادثه‌دیدگان زلزله‌های شهرهای مختلف ایران، ورود همه‌جانبه برای مقابله با ویروس کرونا و همچنین برگزاری رزمایش های گسترده نظامی، از جمله اقدامات مهم و درخشان این نهاد مقدس محسوب می‌شود که سهم استان هرمزگان نیز در این یاری ها، با احداث نقاهتگاه های ۱۰۰ تختخوابی کرونایی در بندرعباس با تقدیم شهید مدافع سلامت، بیش از پیش محسوس است.

ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان هرمزگان، اختصاص میدانی با عنوان شهدای دریایی، ساخت ماکت ناوشکن های ساخت داخل و نصب در میادین سطح شهربندرعباس را نیز از موارد همکاری در امر زیباسازی شهری دانست.

در ادامه حجت الاسلام بهارلو با بیان اینکه کارکنان سازمان سرنوشت ساز در عرصه های جهادی، دفاعی و بحرانی را، با غیرت، قانع و کم توقع هستند، افزود: کارکنان ارتش با حمایت مسئولان دولتی و فرماندهان صرفا فقط باید دغدغه های نظامی و امنیتی داشته باشند.

هماهنگ کننده عقیدتی سیاسی های ارتش جمهوری اسلامی ایران در هرمزگان، استفاده از خدمات فرهنگی استانی با مساعدت مسئولان شهری، کمک به بازسازی زیرساخت های کتابخانه ای، اماکن فرهنگی و کوی های سازمانی ارتش در استان هرمزگان و اختصاص میدان جهت ایجاد یادمان شهدای نیروی دریایی ارتش را خواستار شد.

همچنین فرمانده منطقه یکم امامت نداجا امیر دریادار دوم جعفر تذکر با اشاره به رشادت های دریادلان نیروی دریایی راهبردی در زمان جنگ تحمیلی، مجاهدت های امروز نداجا را همسو و همراه با مجاهدت های دوران دفاع مقدس خواند و ماموریت های دریانوردی طولانی مدت در آب های آزاد در راستای حفظ منافع ملی با اسکورت نفتکش های جمهوری اسلامی ایران را بسیار با اهمیت خواند و تغییر نگاه مسئولان دولتی به نیروهای مسلح را یک گام مهم و حیاتی دانست.

در پایان این دیدار، علی رئوفی معاون امنیتی و سیاسی استانداری هرمزگان، محبوبیت ارتش در میان مردم را نقطه بسیار قوتی برای این سازمان دانست و تعامل در جهت ارتقاء توان دفاعی میهن عزیز اسلامی ایران را، در صدر برنامه ریزی ها دانست که شورای تامین استان نیز به آن اهتمام ویژه ای خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها