موج
کدخبر : ۳۶۳۱۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363106

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان از دستگیری متهمان شکار قوچ وحشی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، روز شنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست همدان مجید شعبانلو، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان با اشاره به اینکه متهمان شکار قوچ وحشی دستگیر شدند، افزود: در پی تماس فردی با یگان حفاظت محیط زیست و نیز شنیده شدن صدای گلوله توسط محیط بانان منطقه حفاظت شده نشر همدان؛ ماموران حفاظت محیط زیست هنگام گشت زنی با ۲ نفر روبرو شدند و در حوالی مکان حضور آنها نیز یک دستگاه دوربین شکاری، لاشه یک راس قوچ وحشی و یک چفیه آغشته به خون مشاهده شد.

وی ادامه داد: متهمان در برخورد اولیه اظهاراتی مبنی بر چرای دام و شغل چوپانی داشتند که با تحقیقات بیشتر مشخص شد این افراد بدون دام بوده و به چوپانی اشتغال ندارند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان بیان کرد: شاهد این اتفاق عنوان کرد که پس از شنیدن صدای شلیک گلوله متوجه ۲ شکارچی شده که در جستجو برای یافتن لاشه حیوان هستند.

شعبانلو اظهار کرد: با معرفی متهمان به مراجع قضایی و اجرای ماده ۱۲ قانون شکار و صید، یکی از متهمان به یک سال حبس و دیگری به پرداخت ۱۸ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از متهمان پیشتر نیز به جرم نگه داری اسلحه شکاری غیر مجاز به ۶ ماه حبس و بابت شکار سه راس قوچ و میش وحشی به ۲ سال حبس محکوم شده بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها