موج
کدخبر : ۳۶۲۷۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362799

علی مالمیر عنوان کرد:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان با اشاره به شیوع کرونا و خسارت ناشی از آن، گفت:مبلغ ۲ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به صنعتگران و هنرمندان استان که به دلیل شیوع بیماری کرونا دچار خسارت شده‌ بودند پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علی مالمیر،  مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به شیوع کرونا و خسارت ناشی از آن اظهار کرد: مبلغ ۲ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به صنعتگران و هنرمندان استان که به دلیل شیوع بیماری کرونا دچار خسارت شده‌ بودند پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به مکاتبه معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی، مبنی بر اعلام لیست صنعتگرانی که توان مالی آنها در سطح پایینی قرار داشته و در ایام شیوع کرونا دچار خسارت شده‌اند، این لیست در همدان نیز تهیه و به وزارتخانه ارسال شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: این مبلغ در قالب کمک‌های بلاعوض روستایی و شهری به ۲۷ صنعتگر استان همدان پرداخت خواهد شد. 

وی با بیان اینکه این کمک‌های بلاعوض از مبلغ ۵۰ میلیون ریال تا ۱۰۰ میلیون ریال متغیر است افزود: این کمک‌ها در شهرستان همدان ۷ مورد، تویسرکان و ملایر۵ مورد، بهار و نهاوند ۳ مورد و رزن، اسدآباد، فامنین و کبودراهنگ هر کدام یک مورد شامل خواهد بود.

مالمیر در پایان سخنانش اضافه کرد: همچنین مقرر شده است فعالان صنایع‌دستی آسیب‌دیده از کرونا وام ۵۰ میلیونی با ۶ ماه تنفس دریافت کنند که شرایط آن اعلام می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها