موج
کدخبر : ۳۶۲۷۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362719

محمد نفریه:

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: رویکرد خانواده‌محوری اساس فعالیت‌های بهزیستی است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمد نفریه در جلسه شورای اداری بهزیستی استان اصفهان با تاکید بر رویکرد خانوداه محوری بهزیستی در تمامی فعالیت‌های اجرایی، تصریح کرد: در گذشته خدمات بهزیستی بویژه مستمری ماهانه مختص خود فرد دارای معلولیت بود و خانواده فرد معلول یا معلول سرپرست خانوار از کار افتاده مغفول واقع می‌شد. اما در نگاه خانواده محور، کل خانواده از خدمات سازمان استفاده می‌کنند و بر همین اساس ۱۷۸ هزار فرد دارای معلولیت را با بعد خانوار تحت پوشش حمایتی حوزه توانبخشی قرار دادیم و بر اساس همین رویکرد حتی فرزندان دانشجوی افراد دارای معلولیت سرپرست خانوار از کمک هزینه دانشجویی برخوردار شدند.

وی گفت: ۱۲هزار نفری که حق پرستاری دریافت می‌کردند، امسال به ۳۲ هزار نفر افزایش پیدا کرده‌ است و  میزان حق پرستاری همانند یا حداقل دوم سوم هزینه دریافت حق پرستاری افراد دارای ضایعه نخاعی می‌شود.

بهزیستی، شناسنامه اجتماعی محلات است

محمد نفریه با اشاره به راه‌اندازی ۲۴۰۰ مرکز مثبت زندگی در کشور، گفت: با راه‌اندازی این مراکز بالغ بر ۱۰ هزار مددکار با تحصیلات مرتبط به ارائه خدمات مددکاری تخصصی خواهند پرداخت.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور افزود: ایجاد مراکز مثبت زندگی در واقع مردمی کردن ارائه خدمات محسوب می‌شود. با این طرح خدمات محله محور و دسترس پذیر می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: در واقع بهزیستی با ایجاد و گسترش مراکز مثبت زندگی، بهزیستی کوچک و تخصصی در محلات راه‌اندازی می کند و به جای رجوع جامعه هدف به بهزیستی، کارشناسان مراکز مثبت زندگی به آنها مراجعه می‌کنند.

وی گفت: مراکز مثبت زندگی، شناسنامه اجتماعی خدمات بهزیستی بر اساس نگاه خانواده‌محوری است و در حوزه افراد دارای معلولیت که تا کنون بر فرد معلول تمرکز داشت، نیازمندی‌های کل خانواده لحاظ می‌شود و از همین رو ایجاد این مراکز  بیشترین بازدهی را برای حوزه توانبخشی سازمان به همراه خواهد داشت.

نقش بی بدیل مشاوران در مطالبه‌گری حقوق افراد دارای معلولیت

معاون توانبخشی بهزیستی کشور با تبریک به ولی اله نصر مدیر کل بهزیستی استان اصفهان در انتصاب مشاوران معلول در حوزه افراد دارای معلولیت بینایی، شنوایی، جسمی حرکتی، کم توان ذهنی و اتیسم؛ گفت:  حضور فعال افراد دارای معلولیت در کسوت مشاور رییس سازمان بهزیستی کشور، نقش مهم و تعیین کننده در مطالبه‌گری و احقاق حقوق افراد دارای معلولیت به همراه داشته ‌است و گسترش این حرکت در سطح استان‌ها و شهرستان‌های کشور، قطعا مصدر خیری برای حضور پر رنگ افراد دارای معلولیت در سطح جامعه و  در نتیجه توانمندسازی آنها خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها