موج
کدخبر : ۳۶۲۵۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362573

بهمن‌ماه ایام ورود گردشگران به استان هرمزگان است و پیش از فرا رسیدن این ماه باید مسئولان استانی در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

با گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، در روزهای اخیر علی‌رغم تمام توصیه‌های مسئولان وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا سیل عظیمی از مردم استان‌های هم‌جوار هرمزگان جهت تفریح و خرید به شهرهای بندرعباس، قشم و کیش سفر کردند.

انجام این‌گونه سفرها در شرایط کرونایی سلامت مردمان بومی این شهرها را به خطر می‌اندازد و به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان احتمال ورود کرونای انگلیسی نیز به استان وجود دارد. از اظهارات مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مقابله با کرونای هرمزگان پیداست که کاملاً از این وضعیت غافل‌گیر شدند.

با توجه به پیش رو بودن تعطیلات بهمن‌ماه در هفته‌های جاری باید تدابیر لازم مانند ممنوعیت ورود مسافران به استان از سوی مسئولان استانی اخذ شود تا با این‌گونه مسائل مواجه نشویم.

طبق آخرین اظهارات «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت، ۱۰ شهر در وضعیت قرمز، ۲۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۳ شهر در وضعیت زرد و ۲۵۲ شهر در وضعیت آبی قرار دارند و در این شرایط می‌طلبد مسئولان استانی در دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مقابله با کرونا هرمزگان چاره‌ای اساسی برای این‌گونه مسافرت‌ها بیندیشند.

لازم است مردم هم در کنار مسئولان همکاری لازم در برابر ویروس کرونا داشته باشند و از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند تا وضعیت کرونا در هرمزگان به حالت قرمز برنگردد.

البته این موضوع را باید در نظر داشت که نمی‌شود همواره به رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم دل بست و مسئولان باید به‌جای انداختن توپ در زمین مردم با کنترل راه‌های ورودی و تشدید محدودیت‌ها از ورودی مسافران به هرمزگان خودداری کنند.

افکار عمومی استان در وضعیت امروز از مسئولان ستاد مقابله با کرونای هرمزگان توقع دارند تا تصمیمات محکم‌تری در خصوص تعطیلات پیش رو اتخاذ کنند تا شرایط کرونا در هرمزگان تبدیل به حالت قرمز نشود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها