موج
کدخبر : ۳۶۲۳۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362382

فرماندار اسکو:

فرماندار شهرستان اسکو گفت: بازرسی هدفمند، برنامه محور و منظم از انبارهای شهرستان اسکو با جدیت اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، بابک رضی منش صبح امروز در نشست صمیمی با روسای اتحادیه‌های صنفی شهرستان اسکو اظهار داشت: در شرایط جنگ اقتصادی رسالت اصلی اتحادیه‌ها‌ و اتاق اصناف ایجاد آرامش در بازار است

وی بر تشدید نظارت اتاق اصناف و اتحادیه بر بازار تاکید کرد و افزود: ایجاد آرامش در در بازار و اطمینان از کافی بودن کالا در بازار وظیفه و رسالت مشترک اتحادیه‌ها‌، اتاق اصناف و دستگاه‌های نظارتی است.

فرماندار شهرستان اسکو در ادامه خاطر نشان کرد: جهش تولید، نیازمند تغییر نگاه‌ در دستگاه‌های اجرایی و تسهیل و تسریع مجوزها و نظارت جدی و دقیق بر فرایند و چرخه توزیع و مبارزه جدی و قاطع با قاچاق به عنوان سم مهلک برای تولید کشور است.

رضی منش با تاکید بر تلاش مضاعف همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای تحقق شعار سال"سال جهش تولید" ابراز کرد: مبارزه جدی با قاچاق، قطعاً مسیر دستیابی به جهش تولید را هموار خواهد کرد‌.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان اسکو عنوان کرد: بازرسی هدفمند، برنامه محور و منظم از واحدهای نگهداری کالا و برخورد با تخلفات مربوط به عدم ثبت اطلاعات کالاهای مشمول در سامانه جامع انبارها با جدیدت در شهرستان دنبال شود.

وی افزود:دستگاه‌ها مکلفند ضمن ابلاغ به مسئولین انبارهای مشمول و فراهم کردن سازو کار نظارت مستمر بدون اغماض با واحدهای متخلف برخورد کنند.

رضی منش با تأکید بر افزایش نظارت‌ها در حوزه تولید و توزیع کالاهای اساسی گفت: اقدامات انجام شده برای رصد و کنترل جریان گردش کالا در شهرستان باید برای عموم مردم ملموس بوده و آثار و نتایج این نظارت‌ها اطلاع رسانی شود.

فرماندار شهرستان اسکو یادآور شد: برابر مصوبه ستاد کرونا نظارت بر اصناف در بحث رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به اتحادیه‌های صنفی سپرده شده است و ستاد شهرستانی کرونا از همکاری تنگاتنگ اتحادیه‌ها رضایت نسبی دارد و اداره صمت شهرستان نیز باید میزان همکاری و درجه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را در صنوف مختلف مشخص و به ستاد کرونا گزارش کند.

وی در ادامه از تشکیل تعداد 650 فقره تسهیلات ارزان قیمت برای متقاضیان واحد‌های کسب و کار صنفی آسیب دیده از بیماری کرونا در سطح شهرستان به مبلغ 100 میلیارد ریال خبر داد و گفت: تا کنون قریب به 60 میلیارد ریال توسط بانک‌های عامل به واجدین شرایط پرداخت شده و 40 درصد باقی مانده نیز در طی مراحل قانونی تا روزهای آتی پرداخت خواهد شد.

رضی منش ادامه داد: کشور امروز درگیر یک جنگ اقتصادی تمام عیار است و دشمن با تمام توان با اختلاط بحران‌ها و با استفاده از تمامی ابزارها به فکر ایجاد تلاطم در کشور و اخلال در نظام اقتصادی و برهم زدن نظم بازار است و ضرورت دارد شرایط اقتصادی و الزامات این جنگ اقتصادی به صورت صادقانه برای آحاد جامعه تبیین شود تا با همراهی مردم بتوانیم از این پیچ تاریخی عبور کنیم‌.

وی اتحاد، همدلی و همکاری تمام نهادهای حاکمیتی را رمز غلبه بر مشکلات اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: دولت با تمام توان در حال کاهش آثار زیان بار تحریم است و انتظار این است که در چنین شرایطی سختی تمام ارکان حاکمیت در کنار دولت برای مدیریت مشکلات همت گمارند چرا که تضعیف و القای ناکارآمدی دولت با اغراض سیاسی، تضعیف نظام است.

فرماندار شهرستان اسکو در پایان بخشی نگری و موازی کاری را یک آسیب جدی برای کشور دانست و گفت: در این شرایط حساس تنها راه برون رفت و پیروزی در این جنگ اقتصادی همکاری تنگاتنگ کلیه دستگاه‌ها و نهادها کشور است و همه باید برای ایجاد و تقویت این همکاری‌ها تلاش کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها