موج
کدخبر : ۳۶۲۰۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362001

مدیرکل آموزش‌وپرورش کرمانشاه:

مجید یزدان پناه، در جلسه بزرگداشت هفته شوراهای آموزش‌وپرورش گفت: باگذشت سه دهه از اصلاح قانون شوراهای آموزش‌وپرورش، لازم است اصلاحاتی در این خصوص انجام شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه در جلسه بزرگداشت هفته شوراهای آموزش‌وپرورش که به‌صورت هم‌زمان با سراسر کشور و از طریق ویدئوکنفرانس با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر آموزش‌وپرورش برگزار شد با تأکید بر اینکه قانون شوراهای آموزش‌وپرورش نیازمند اصلاحات است، ابراز داشت: یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین نهادهای اجتماعی، آموزش‌وپرورش است که مسئولیت انتقال عناصر فرهنگی به نسل جوان را بر عهده دارد.

وی بابیان اینکه آموزش‌وپرورش برای رسیدن به اهدافش نیازمند مشارکت همه نهادها است، گفت: مشارکت نهادهای مختلف آموزش‌وپرورش را به سمت تعالی می‌برد، هرچند برای تحقق این مشارکت به اراده‌ای فرا سازمانی نیاز است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به گذشت سه دهه از اصلاح قانون شوراهای آموزش‌وپرورش، گفت: لازم است اصلاحاتی در این خصوص انجام شود، چون قانون شوراهای آموزش‌وپرورش با توجه به تجربیات و نظر صاحب‌نظران نیازمند اصلاحاتی در باب تفویض اختیار و قدرت عمل بیشتر به شوراهای آموزش‌وپرورش است.

وی در ادامه پیشنهاد راه‌اندازی ستاد راهبری و راهبردی فعالیت‌های شوراهای آموزش‌وپرورش به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور یا یکی از معاونین ایشان را مطرح کرد.

وی سپس اشاره‌ای هم به یکی از جلوه‌های ویژه مشارکت در استان کرمانشاه داشت و گفت: در جریان زلزله بزرگ استان کرمانشاه در سال ۱۳۹۶ پس از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش برای تبدیل تهدید زلزله به فرصت، ظرف مدت دو تا سه سال پس از زلزله اتفاق ماندگاری در استان افتاد، به‌نحوی‌که ظرف هزار روز پس از زلزله هزار کلاس درس با مساحت ۱۱۰ هزار مترمربع و هشت سالن ورزشی و دو استخر دانش‌آموزی در استان ساخته شد.

یزدان پناه افزود: پس از زلزله ۲۷۰۰ میلیارد ریال در حوزه مدرسه‌سازی در استان کرمانشاه هزینه شد که ۱۲۵۰ میلیارد ریال آن سهم خیرین و ۱۴۵۰ میلیارد ریال دیگر سهم دولت بوده است.

وی ادامه داد: ساخت‌وسازهای پس از زلزله سرانه فضای آموزشی استان کرمانشاه را از ۵.۶ مترمربع به ۶.۴۱ مترمربع ارتقا داد و همه این‌ها در حالی است که میانگین سرانه فضای آموزشی کشور در حال حاضر ۵.۲۱ مترمربع است.

 در پایان این مراسم از هوشنگ بازوند استاندار و رئیس شورای آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه به‌عنوان یکی از رؤسای شوراهای آموزش‌وپرورش برتر کشور تقدیر شد.

در این نشست دکتر جهانگیری از تلاش‌های مدیرکل و مجموعه آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه به‌صورت ویژه تقدیر کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها