موج
کدخبر : ۳۶۱۶۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361613

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه:

فرزین معتمدی از توزیع چهار مرحله بسته معیشتی بین نیازمندان متأثر از بیماری کرونا هم خبر داد که در این مرحله نیز 2700 بسته به ارزش حدود یک میلیارد تومان بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه از اقداماتی که جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون در استان انجام داده یادکرد و گفت: از معدود استان‌هایی بودیم که با استفاده از دپو 430 هزار عددی ماسکی که داشتیم و توزیع آن بین بخش‌های مختلف در روزهای ابتدای بحران کرونا کمک کردیم وضعیت کرمانشاه در محدوده سفید باقی بماند.

وی همچنین از غربالگری 870 هزار نفر در ورودی شهرهای استان و در قالب 35 پایگاه با همکاری امدادگران و داوطلبان هلال‌احمر خبر داد و یادآور شد: از این تعداد 279 نفر تب‌دار بودند که به مراکز درمانی ارجاع شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه از توزیع 12 هزار بسته بهداشتی در مناطق حاشیه شهر کرمانشاه و 7800 بسته نیز بین بیماران خاص یادکرد و ادامه داد: در روزهای اوج بحران نیز نقش مؤثری در اطلاع‌رسانی به مردم و هشدار دادن به آن‌ها برای ماندن در خانه داشتیم.

معتمدی با اشاره به حضور مؤثر هلال‌احمر در طرح آمران سلامت که به مدت 14 روز در کرمانشاه هم‌زمان با سراسر کشور اجرا شد، خاطرنشان کرد: در قالب این طرح به مراکز پرتجمع می‌رفتیم و به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند، هشدار دادیم.

وی تأکید کرد: به‌علاوه هلال‌احمر در طرح "سردار شهید قاسم سلیمانی" نیز در کنار دانشگاه علوم پزشکی و بسیج پزشکان نقش مؤثری ایفا می‎‌کند و 238 داوطلب هلال‌احمر در این طرح حضور دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه با اشاره به اینکه برخی از جامعه هدف این طرح در قالب طرح شهید سلیمانی شناسایی شدند، اظهار کرد: تلاش کردیم توزیع بسته‌ها بین خانوارهایی صورت بگیرد که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها