موج
کدخبر : ۳۶۱۴۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361400

رئیس دادگستری شهرستان بافق گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی دستگاه قضا آزاد سازی زندانیان جرایم غیرعمد در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی است و که در این راستا 10 نفر زندانی جرائم غیر عمد با کمک خیرین بافقی آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، اسماعیل دهقان شوازی رئیس دادگستری شهرستان بافق گفت: همکاری و مساعدت مالی جمعی از خیرین بافقی، منجر به آزادی 4 نفر از زندان و حل و فصل مشکلات مالی 6 نفر از افراد در شرف حبس گردید.

وی در این رابطه بیان داشت: برخی از افراد به علت عدم توانایی در پرداخت بدهی مالی راهی زندان شده که علاوه بر از دست دادن شغل، تبعاتی همچون مختل شدن زندگی خانوادگی و موقعیتهای اجتماعی دیگر را برای آنان در بردارد.

این مقام قضایی، کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها را مهم برشمرد و اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اصلی دستگاه قضا آزاد سازی زندانیان جرایم غیرعمد در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی تصریح کرد: همکاری و تعامل خیرین با ستاد دیه و دستگاه قضایی می تواند آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و بازگشت آنها به آغوش خانواده، تسهیل و تسریع نماید.

رئیس دادگستری شهرستان بافق، تلاش برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و بازگشت آنان به کانون گرم خانواده را جوشش عشق و نوع دوستی دانست و بیان داشت: توفیق تنها نصیب افرادی می شود که با فطرتی پاک و نگاهی کریمانه دست یاری به سوی همنوع خود دراز کرده و بخشندگی و کرامت و سخاوت خود را متجلی می سازند.

لازم به ذکر است در این جلسه جمعی از خیرین و مدیرعامل مجمع خیرین میعاد شهرستان بافق نیز حضور داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها