موج
کدخبر : ۳۶۱۲۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361286

مدیرکل بنیاد مسکن هرمزگان به تشریح مشکل اراضی شهرک بسیجیان پارسیان پرداخت و افزود: طبق قرارداد، افراد درخواست کننده سه ماه فرصت دریافت پروانه و ۲۴ ماه فرصت بهره‌برداری داشتند که به دلیل عمل نکردن به این تکالیف، قراردادشان باطل شده است.

هریار نوری‌زاده مدیرکل بنیاد مسکن هرمزگان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج هرمزگان در خصوص مشکلات شهرک بسیجیان شهرستان پارسیان، گفت: این شهرک سال 1380 در قالب اراضی روستایی و با شرایط روستایی به 380 نفر واگذار شد.

وی افزود: در هر قراردادی که منعقد می‌شود طرفین قرارداد برای انجام موضوع قرارداد و در واقع رسیدن به هدف نهایی، وظایف و تکالیفی را عهده‌دار می‌شوند؛ طبق قرارداد بنیاد مسکن، این افراد سه ماه فرصت داشتند که پروانه ساخت بگیرند و بعد از سه ماه، تا ۲۴ ماه برای بهره‌برداری قطعه زمین خود و تبدیل آن به واحد مسکونی مهلت می‌گیرند که در صورت عمل نکردن به این تکالیف، بدون مراجعه به دستگاه قضایی و به شکل خودکار قرارداد باطل می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن هرمزگان تصریح کرد: از سال 1380 تاکنون، حدود ۱۰۰ نفر به تعهد خود وفادار نبودند و چون نوع این قراردادها در آن زمان روستایی بوده، اکنون امکان تمدید قرارداد روستایی در شهر وجود ندارد.

نوری زاده با اشاره به متعهد نبودن افراد بعد از حدود 19 سال از زمان اخذ قرارداد، گفت: در حال حاضر در حال بررسی شرایط هستیم که بتوانم راهکار مناسبی در چارچوب قانون و ضوابط و مقررات پیدا کنیم اما قول نمی‌دهیم که این مشکل برطرف شود؛ چون این مکان، زمان انعقاد قرارداد روستا بوده و اکنون شهر شده است بنابراین باید بر اساس ضوابط شهری تدبیری برای آن اندیشیده شود.

وی ادامه داد: در این مدت تخلفاتی هم صورت گرفته و زمین‌های خالی توسط افراد خرید و فروش شده است که این هم خارج از قرارداد بوده و امکان آن وجود نداشته است.

مدیرکل بنیاد مسکن هرمزگان در پایان با بیان این‌که حل این مسئله احتیاجی به تشکیل کارگروه ندارد، عنوان کرد: اگر به اداره مسکن و شهرسازی مراجعه کنید، متوجه می‌شوید که قراردادهای باطل شده دیگر امکان تمدید ندارند و این قانون است و همه ملزم به اجرای آن هستیم.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها