موج
کدخبر : ۳۶۱۱۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361146

علیرضا رزم حسینی:

وزیر صمت گفت: طبق مصوبه دولت ۵۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی غیرفعال و راکد پرداخت می‌شود که این رقم به تحقق جهش تولید کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان ، عصر امروز ۱۸ دی ماه جلسه مشترک رفع موانع تولید و شورای معادن استان کرمان با حضور  علیرضا رزم حسینی  وزیر صمت ، استاندار کرمان، نمایندگان مردم و مسئولین استان کرمان  برگزار شد.

علیرضا رزم حسینی   با اشاره به مشکل کارخانه روغن گلناز کرمان گفت: آقای پور ابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به صورت جدی پیگیر آن بود که در چند مرحله مشکل تامین مواد اولیه روغن نباتی کرمان رفع شد.

وزیر صمت  خاطر نشان کرد: مواد اولیه مورد نیاز کارخانه‌های روغن نباتی استان کرمان با مصوبه کارگروه استانی تسهیل و پیگیری وزارت صمت تا پایان امسال تامین می‌شود.

وزیر صمت گفت: طبق مصوبه دولت ۵۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی غیرفعال و راکد پرداخت می‌شود که این رقم به تحقق جهش تولید کمک می‌کند.

شهباز حسن پور، رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان نیز در این مراسم با گلایه از خام فروشی مواد معدنی  در استان کرمان خاطر نشان کرد: هنوز خام فروشی در استان کرمان به صورت جدی مطرح است و به ما اجازه فرآوری در بخشی از حوزه ها داده نمی شود و با توجه به اینکه کمبود آهن اسفنجی، کنسانتره و گندله در کشور وجود دارد، از وزیر صمت می خواهیم در این زمینه ورود و دستور ویژه ای صادر کنند

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس، با انتقاد از شرکت های بزرگ استان اعلام کرد: بیش از 100 شرکت معدنی و صنعتی در استان کرمان فعالیت می کنند که دفاتر آنها در تهران است و در مرکز مالیات می پردازند که باید حساب این شرکت ها به استان انتقال داده تا زمینه ساز تحرک بیشتر بانک های استان در سرمایه گذاری شود.

علی زینی وند، استاندار کرمان در  جلسه مشترک رفع موانع تولید و شورای معادن استان کرمان با تشکر از وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این سفر رسمی وزیر به استان نبوده و ایشان با بزرگواری در این نشست شرکت کرده و امیدواریم به زودی شاهد سفر رسمی و کاری ایشان به استان کرمان باشیم.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها