موج
کدخبر : ۳۶۱۰۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361089

در دیدار با فرماندار شهرستان خمینی شهر؛

کشاورزان در دیدار عمومی با فرماندار شهرستان خمینی شهر پیگیر مشکلات و مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان خمینی شهر در دیدار کشاورزان و باغداران با فرماندار شهرستان خمینی شهر گفت: موضوعات و مشکلات مطرح شده توسط مراجعین شامل دودسته است؛ اولین موضوع ، نگرانی های عمومی بهره برداران از شرایط  و آینده کشاورزی است و کشاورزان برای استمرار کشاورزی و کشت تنباکو نگران هستند و بعد دیگر موضوعات شخصی کشاورزان که در ادارات مختلف با مشکلاتی مواجه هستند.

پیام قاسمی اطلاع نداشتن و ناآگاه بودن مردم از قوانین را یکی از مشکلات در ساخت و ساز های غیر قانونی برشمرد و اظهار کرد: دستگاه های اجرایی باید هر گونه استعلام در هر قسمتی از زمین های کشاورزی را به اداره جهاد کشاورزی اطلاع رسانی کند که با کوتاهی در این امر هم مردم و هم اداره جهاد را با مشکل مواجه کرده و مقابل یکدیگر قرار می دهد.

وی هشدار داد: افراد سودجویی در این زمینه مبادرت به تقسیم و تفکیک و فروش اراضی  و باغات می کنند و از مردم انتظار می رود فریب افراد سودجو را نخورند و هرگونه ورود به باغات و اراضی کشاورزی را به اطلاع اداره جهاد برسانند که حفظ و احیای زمین های کشاورزی و باغات نیاز به همکاری دستگاه ها و مردم را می طلبد.

جهاد خمینی شهر

قاسمی تصریح کرد: بالغ بر 300 فعالیت بخش کشاورزی تحت الشعاع  یک فعالیت ساخت وساز و تغییر کاربری قرار می گیرد که با تشکیل کمیته های فرهنگی توسط شوراو متنفذین محلات و مناطق  مختلف می توان از تغییر کاربری ها جلوگیری کرد.

این مقام مسئول مراجعه کشاورزان و باغداران به اداره جهاد و کشاورزی شهرستان ، قبل از ساخت و ساز جهت احداث  انبار یا استخر ذخیره آب یا حفظ محصولات را بهترین راهکار قانونی دانست و اظهار کرد: در غیر اینصورت ساخت و ساز بدون مجوز از جهاد خلاف محسوب می شود و پیگیری قانونی به همراه دارد.

وی از وجود 2200 پرونده تخلف در اراضی کشاورزی و ساخت وساز باغات خبرداد و افزود: با پیگیری پرونده های مذکور باید در هفته چندین تخریب انجام شود واین مساله صورت خوشایندی ندارد.

رییس جهاد کشاورزی شهرستان خمینی شهر خاطرنشان کرد: ارتقا سطح فرهنگی اجتماع در جهت ساخت و ساز در اراضی باغی و زراعی در دستور کارفرمانداری قرار گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها