موج
کدخبر : ۳۶۰۷۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360741

محمدباقر نوبخت خبرداد؛

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با اتمام پروژه های راه سازی شهرستان بشاگرد تا پایان دولت، این شهرستان از چهار جهت از بن بست خارج شده و به استان‌های همجوار دسترسی پیدا می کند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، آرش رضایی مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان در حاشیه این بازدید گفت: راه فرعی بیخ کهنو، دولت آباد، شمسون در شهرستان بشاگرد به طول تقریبی 102 کیلومتر در۴ قطعه و با اعتباری بالغ بر 280 میلیارد تومان ساخته خواهد شد.

وی در ادامه به روند احداث پروژه اشاره کرد و گفت: عملیات عمرانی محور مذکور در چهار فاز در دستور کار قرار دارد که در قطعه نخست آن، راه ارتباطی روستاهای کلاهو و بیخ کهنو به طول 15 کیلومتر به بهره برداری رسیده است و در قطعه دوم نیز با ساخت راه بیخ کهنو به طول 17 کیلومتر ادامه مسیر به روستای دولت آباد متصل می شود که عملیات اجرایی آن از 60 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

مدیرکل راه شهرسازی هرمزگان اضافه کرد: عملیات اجرایی قطعه سوم به طول 18 کیلومتر تا روستای برکهنک، اخیرا پس از سفر مقام عالی وزارت راه و شهرسازی به شهرستان بشاگرد آغاز شده است و قطعه چهارم محور مذکور نیز در مرحله ابلاغ به اداره کل راه و شهرسازی استان است.

این مسئول تشریح کرد: احداث این راه علاوه بر برخوردار نمودن یک هزار و 166 نفر از راه مناسب آسفالت شده، باعث کاهش مسافت بین مرکز بشاگرد و روستاهای تابعه می شود. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان در خصوص محور 14 روستا نیز ابراز کرد: محور 14 روستا به طول حدود 47 کیلومتر است که از روستای پاهتک شروع می شود و در طول مسیر از روستاهای وائن، کارنگی، درگوئن، کارامون، اسفند و دهیج عبور کرده و نهایتا به دوراهی کرت زنی در مسیر اصلی میناب-سندرک ختم می شود.

وی افزود: فاز یک محور مذکور به طول 11 کیلومتر در سنوات گذشته زیرسازی و آسفالت شده است و قطعه دوم و سوم نیز با پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

رضایی با اشاره به اینکه مطالعه و طراحی مسیر قطعه چهارم محور مذکور نیز صورت گرفته است گفت: با احداث 15 کیلومتر قطعه چهارم مسیر شهرستان میناب به بشاگرد حدود 50 کیلومتر کوتاه می شود. 

 مدیر کل راه و شهرسازی استان هرمزگان گفت: کاهش استهلاک، سهولت رفت و آمد، مصرف سوخت و تسریع در ارسال محصولات دامی روستاییان به مرکز شهر بشاگرد از دیگر فواید احداث این راه های فرعی است.

محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور ضمن تقدیر و تشکر از عوامل اجرایی پروژه ها اعم از پیمانکار و مسئولان راه و شهرسازی خواستار تکمیل پروژه های طی یک برنامه زمان بندی مدون و مطلوب شد و تاکید کرد: با رعایت برنامه زمانبندی و رفع موانع اجرایی، می بایست هرچه سریع‌تر امکان استفاده شهروندان محترم از خدمات انجام گرفته فراهم شود.

وی  با اشاره  به میزان کل راه آسفالت این شهرستان که 111 کیلومتر است تصریح کرد : تا پایان دولت، 112 کیلومتر دیگر آسفالت و 300 کیلومتر جاده سازی خواهد شد و با از بن‌بست خارج شدن شهرستان، از 4 جهت به شهرستان و استان‌های همجوار دسترسی خواهد داشت.

معاون رئیس جمهور در پایان دستورهای لازم برای گره گشایی از این پروژه‌ها و نیز حل مسائل و مشکلات مردم این خطه محروم را صادر کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها