موج
کدخبر : ۳۶۰۵۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360590

نماینده مردم بناب در مجلس:

نماینده مردم بناب در مجلس بر ضرورت استقرار شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، حجت الاسلام محمد باقری بنابی در جلسه بررسی مشکلات شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد بناب، فضای فیزیکی و ساختمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب را بزرگ‌ترین ظرفیت برای توسعه مراکز دانش بنیان برشمرد و گفت: هم اکنون ۱۵ درصد از ظرفیت ساختمانی این واحد استفاده می‌شود و می‌توان از امکانات و فضای موجود برای توسعه مراکز فناوری استفاده کرد.

وی افزود: ۸۵ درصد ظرفیت فضای فیزیکی و ساختمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب بلااستفاده مانده است.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرستان بناب ظرفیت بسیار بالایی برای ایجاد مراکز رشد دارد گفت: در بحث نوآوری محصولات کشاورزی که بناب یکی از قطب‌های آن در کشور است، از سوی شرکت‌های دانش بنیان مشکلات اساسی داریم.

وی با تأکید بر ضرورت استقرار شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب، سفر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین قائم مقام امور مجلس و رئیس بنیاد نخبگان استان آذربایجان شرقی به شهرستان بناب را نقطه عطفی در جهت پیشبرد و توسعه مراکز رشد و دانش بنیان در این شهرستان اعلام کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر بتوانیم ۳۰ یا ۴۰ شرکت دانش بنیان را در شهرستان راه اندازی کنیم قدم‌های بزرگی برداشته شده و این امر نیاز به حمایت معاونت فناوری ریاست جمهوری دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها