موج
کدخبر : ۳۶۰۰۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360037

مدیرکل زندانهای کردستان گفت: جوان خیر سقزی با پرداخت بیش از ۶ میلیارد ریال، زمینه آزادی تعداد ۱۹ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد را از زندان فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، مراد فتحی ظهر امروز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: همزمان با ایام سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی یک جوان سقزی که خواست به نام او در رسانه ها اشاره ای نشود با پرداخت مبلغ بیش از ۶ میلیارد ریال، ۳۹ پرونده قضائی را مختومه و زمنیه آزادی ۱۹ نفر از مددجویان جرائم مالی زندان سقز را فراهم نمود.  

 مدیرکل زندانهای کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: این جوان باغیرت سقزی که ساکن استان تهران نیز می باشد با حضور در زندان سقر و دیدار چهره به چهره با شکات پرونده های تعدادی از زندانیان جرائم مالی، همچون مددکاری دلسوز و مهربان عمل نمود و شاکیان نیز با مشاهده نمودن نیت پاک و خیرخواهانه این جوان جهت کمک به آزادی زندانیان نیازمند، تصمیم به گذشت از مقداری از حق نموده و به این ترتیب با پرداخت بیش از ۶ میلیارد ریال در حق شاکیان، زمینه آزادی  ۱۹ زندانی نیازمند جرائم مالی از زندان سقز فراهم گردید.

رهایی ۱۲۸ زندانی جرائم غیر عمد

مدیرکل زندانهای کردستان و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان با تقدیر تشکر این اقدام خداپسندانه جوان سقزی، اظهار داشت: خوشبختانه از ابتدای سال جاری تعداد  ۱۲۸ زندانی جرائم غیرعمد با کمک مردم خونگرم و نیک اندیش کردستانی از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده هایشان بازگشته اند.

 نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کرستان تعداد زندانیان جرائم غیرعمد استان را بیش از ۲۰۰ نفر اعلام نمود و گفت: برای آزادی این تعداد زندانی نیازمند بیش از  ۵۰ میلیارد تومان نیاز می باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان مبلغ کمک های بلاعوض ستاد دیه برای آزادی این ۱۲۸ زندانی جرائم غیرعمد از ابتدای سال جاری را بیش از ۲۰ میلیارد ریال دانست و اظهار داشت: در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد نمی توان حمایت های شکات پرونده های آنان را نادیده گرفت چراکه آنان نیز طی این مدت با گذشت بیش از ۱۵۴ میلیارد ریال از حق خود کمک شایانی به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد نمودند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها