موج
کدخبر : ۳۵۹۹۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359963

هوای تبریز امروز آلوده و برای گروه‌های حساس ناسالم اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، داود قاسم زاده با اشاره به آلودگی هوا در تبریز اظهار داشت: میانگین شاخص کیفیت هوای تبریز امروز برابر با ۱۲۳ است که این وضعیت برای گروه‌های حساس ناسالم محسوب می شود.

وی ادامه داد: در وضعیتی که هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است، توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری کنند.

مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست آذربایجان‌شرقی در ادامه صرفه جویی در مصرف انرژی، پرهیز از تردد‌های غیر ضروری درون شهری، مدیریت زمانی و مکانی سفر‌های درون شهری و استفاده از حمل و نقل عمومی و عمل به توصیه‌های زیست محیطی را از راه‌های موثر در کاهش آلودگی هوا دانست.

گفتنی است شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) نیز معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از 10 میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از 2.5 میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می‌دهد.

بر‌اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه‌های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم، 301 تا 500 خطرناک است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها