موج
کدخبر : ۳۵۹۹۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359904

در جلسه قرارگاه پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان نوشهر مطح شد؛

در این جلسه که به ریاست فرماندار شهرستان نوشهر و با حضور معاونت فرماندار، بخشداران بخش مرکزی و کجور و اعضای این قرارگاه برگزار شد بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل قرارگاه پیشگیری و مقابله با کرونا به کنترل و قطع شیوع زنجیره این بیماری تأکید شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سعید یزدانی در جلسه جلسه قرارگاه پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان نوشهر با تسلیت درگذشت ریاست اسبق فرودگاه شهرستان نوشهر و گرامیداشت فرارسیدن یوم الله ۹ دی اظهار داشت: در مورد کرونا باید بی‌پرده صحبت کرد و واقعیت‌ها را به مردم بیان کنیم و متأسفانه شب نشینی‌ها، مهاجرت، مسافرت، مراسم عزا و عروسی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به بحرانی‌تر شدن شرایط کرونایی منطقه دامن زده و این توقع از مردم می‌رود که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل قرارگاه پیشگیری و مقابله با کرونا به کنترل و قطع شیوع زنجیره این بیماری کمک کند.

وی ادامه داد: بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مؤلفه برای مهار و کنترل اپیدمی کرونا همدلی و همراهی مردم و مسئولان هستند و از مردم درخواست می‌شود با حداقل رساندن ترددهای درون شهری و برون شهری، با توجه به آن که ۴۸ درصد بیماران کرونایی بستری شده در شهرستان نوشهر ساکن شهر نوشهر بودند، یاری‌گر ما در این مسیر سخت باشند.

فرماندار نوشهر تصریح کرد: مصوبات قرارگاه کرونا برای همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی لازم‌الاجرا بوده و مصوبات قبلی این ستاد در بسته بودن مساجد، امام‌زاده ها، تعطیلی مراکز تفریحی، ورزشی، جلوگیری از برگزاری مراسم عروسی و ختم و... همچنان ادامه خواهد داشت و با واحدهای متخلف به شدت برخورد قانونی خواهد شد.

وی با تأکید بر اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی بیشتر مردم نسبت به این بیماری و همچنین اعلام مراکز پرخطر شهرستان به آنها گفت: کشور در شرایط سخت و آزمون دشواری قرار دارد و رمز موفقیت و شکست بیماری کرونا در این شرایط اطلاع رسانی مناسب و علمی به مردم است و همچنین از مسئولان شهری و دستگاه‌های اجرایی شهرستان درخواست می‌شود نسبت به اجرای کامل دستورالعمل‌های ابلاغی با شدت و جدیت بیشتری عمل کنند و با واحدها و صنوف متخلف بدون هیچ مماشاتی برخورد قانونی کنند و در حفاظت از سلامت و جان مردم هیچ کوتاهی، پذیرفتنی نیست.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها