موج
کدخبر : ۳۵۹۷۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359731

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کرمانشاه:

آتشپاد غلامرضا رضایی با تأکید بر لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمامی سطوح شهر کرمانشاه، گفت: واقع امر این است که آتش‌نشانی بازوی قهریه مستحکمی برای مقابله با عدم رعایت اصولی ایمنی در مراکز مختلف شهری ندارد و فقط می‌تواند اخطاریه بدهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کرمانشاه در خصوص آمار نه ماه سال جاری در سازمان آتش‌نشانی کرمانشاه، ابراز داشت: طی این مدت 1420 مورد آتش‌سوزی و 731 مورد امداد و نجات صورت گرفته که مجموعاً 2151 ممرد امداد و نجات و اطفاء حریق در سطح شهر کرمانشاه توسط نیروهای آتش‌نشانی صورت پذیرفته است و با ثبت 12 مورد فوتی، 341 نجات‌یافته و 220 مجروح این عملیات مدیریت‌شده است.

آتشپاد رضایی از تزریق 100 نیروی جوان به بدنه آتش‌نشانی کرمانشاه طی سال گذشته و پایین آمدن میانگین سنی 25 سال در بین آتش‌نشانان کرمانشاه خبر داد و گفت: سال گذشته با انعقاد قرارداد 8 میلیاردی که با مشارکت و پیگیری شهردار کرمانشاه عملیاتی شد، علاوه بر راه‌اندازی یک ایستگاه جدید آتش‌نشانی، تجهیزات این سازمان نیز با تحولات بسیار خوبی مواجه گردید.

وی بابیان این مطلب که در سازمان آتش‌نشانی کرمانشاه مجموعاً 167 نیروی پیمانی، 37 رسمی، 35 کادری و حدود 200 نیروی افتخاری مشغول به فعالیت هستند، تأکید کرد: واقع امر این است که برای مدیریت ایمنی شهر کرمانشاه می‌بایست 9 ایستگاه دیگر نیز به این 11 مرکز فعال در سطح شهر اضافه گردد تا مدت‌زمان استاندارد رسیدن به محل حادثه که در حال حاضر بین 5 تا 6 دقیقه است، به‌شدت کاهش پیدا کند.

تمامی ادارات و اماکن عمومی ملزم به رعایت طرح ممیزی هستند

آتشپاد رضایی در ادامه از اجرای طرح جامع ممیزی برای اماکن عمومی کرمانشاه در قالب یک پروتکل مدون از سال گذشته تاکنون خبر داد و اعلام داشت: با اضافه شدن کارشناسان متخصص در امر تشخیص استاندارد ایمنی برای کلیه اماکن عمومی، کلیه ساخت‌وسازها در سطح شهر زمانی مجوز و پروانه پایان کار دریافت می‌کنند که کلیه اصول این طرح را رعایت کرده باشند.

وی با اشاره به فرسوده بودن 35 پاساژ شهر کرمانشاه و انتقاد از عدم همکاری کامل مالکین برای ایمنی بیشتر در این مجتمع‌های تجاری، اظهار داشت: واقع امر این است که این اماکن ایمنی چندانی ندارند و کاری هم از دست ما ساخته نیست، جز اینکه مرتب اخطار و هشدار بدهیم.

رضایی در ادامه به برخی مشکلات پیش روی نیروهای آتش‌نشانی اشاره کرد و افزود: یکی از اصلی‌ترین این مشکلات بحث ترافیک شهر کرمانشاه به‌ویژه در بافت مرکزی شهر است و در کنار آن علی‌رغم فرهنگ‌سازی‌های صورت گرفته ما همچنان از ایجاد مزاحمت‌های تلفنی با 125 و اشغال تلفن در اذیت و آزار هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها