موج
کدخبر : ۳۵۸۹۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358992

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

محمودرضا مرادی گفت: از ۴۵۰۰ پرستار فعال کرمانشاه، ۱۴۸۳ نیروی خدوم به کرونا مبتلا شده اند و ۶ نفر به شهادت نایل آمده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مراسم تجلیل از پرستاران کرمانشاه با حضور استاندار کرمانشاه ضن تقدیر از خدمات شایسته پرستاران کرمانشاه در خدمات رسانی بحران کرونا، ابراز داشت: با توجه به خدمات شبانه روزی پرستاران عزیز، وجود و حضور طلایی جامعه پرستاری در دوران شیوع کرونا بیش از پیش نمود پیدا کرد.

مرادی با تاکید بر وجود فشارهای بالای بر فضای کاری و مالی بر جامعه پرستاری استان، خاطرنشان ساخت: ضریب پرستاران نسبت به تخت در استان کرمانشاه ۹۲ دهم درصد اش این در حالی است که این میانگین در سطح کشور ۱/2 درصد می باشد. این به معنی وجود کمبود نیرو در سطح استان است.

وی با بیان این مطلب که ۴۰ درصد جامعه پرستاری کرمانشاه به کرونا مبتلا شده اند، تاکید کرد: از ۴۵۰۰ پرستار فعال در سایر بخش های استان کرمانشاه تاکنون ۱۴۸۳ نفر آنها به کرونا مبتلا شده، ۶ پرستار کرمانشاهی مل به مقام شهادت نایل آمده اند و متاسفانه کمبود نیرو در این حوزه باعث فشارهای زیادی به این قشر شریف شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص چالش های پیش روی جامعه پرستاری استان اظهار داشت: وجود مقررات جدید و به روز علمی اگرچه بالقوه خوب است، اما در عمل باتوجه به کمبود نیرو فشار مضاعفی را بر پرستاران عزیز ایجاد می کند، همچنین عدم تعرفه گذاری خدمات پرستاری ، وجود معوقات پرداختی و ... از جمله مهمترین مشکلات پیش روی جامعه پرستاری استان و کشور است.

وی در ادامه از مشکل عدم اطمینان خاطر کاری ۴۵ درصد پرستار شرکتی طرحی در کرمانشاه سخن گفت و افزود: با توجه شرایط موجود  نیاز بیش ازپیش به خدمات پرستاری در دران کرونا، می طلبد که هر چه زودتر مشکلات پیش روی ین نیری خدم وسط دول مرتفع گرد.

مرادی در خصوص فارغ التحصیلان پرستاری در سال جاری نیز اظهار داشت: امسال حدود هزار دانشجوی پرستاری در استان پذیرش شده، ۱۲۰ پرستار و ۲۰ پرستار در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شده اند و ۵۰ دانشجو بین الملل از کشورهای مختلف بخصوص کشور عراق مشغول به تحصیل هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها