موج
کدخبر : ۳۵۸۹۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358957

سازمان حفاظت محیط زیست یزد اعلام کرد:

قرار گیری کوهستان ها با دره های بزرگ و کوچک در مجاورت تپه ماهورها و دشت های هموار و گسترده، زیستگاه مناسبی را برای زیست گونه های مختلف در کالمند بهادران مهریز فراهم کرده؛ تیم برآورد جمعیت علفخواران وحشی در این منطقه حاضر شدند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، برآورد جمعیت علفخواران وحشی منطقه حفاظت شده کالمند بهادران با برنامه ریزی و نظارت کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد و نیز با همکاری محیط بانان و همیاران محلی در قالب 8 گروه پیاده 2 نفره و در طی یک روز انجام شد.
گفتنی است: این منطقه همواره از خشکسالی‌های پی‌در‌پی رنج می‌برد که خوشبختانه بدلیل بارش های دو سال اخیر، منطقه از نظر پوشش گیاهی در وضعیت مناسبی قرار دارد.

خاطر نشان می سازد: منطقه حفاظت شده کالمند بهادران به مساحت 229000 هزار هکتار در شهرستان مهریز واقع شده است و تقریبا نیمی از سطح آن را دشت و ما بقی را ارتفاعات بلند و صعب العبور، کوهپایه ها و تپه ماهورها تشکیل داده است.

سازمان حفاظت محیط زیست یزد اعلام کرد: قرار گیری کوهستان ها با دره های بزرگ و کوچک در مجاورت تپه ماهورها و دشت های هموار و گسترده، زیستگاه مناسبی را برای زیست گونه های مختلف و با ارزش جانوری از جمله پلنگ، یوزپلنگ، آهو، جبیر، گورخر، گوسفند وحشی، بز وحشی، گربه پالاس، کاراکال، روباه شنی، شاه روباه، سمور سنگی، هوبره، زاغ بور، افعی شاخدار ایرانی و .... فراهم آورده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها