موج
کدخبر : ۳۵۸۶۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358673

فرماندار شهرستان آران و بیدگل:

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بیان کرد: نقش گاز در توسعه شهرها و روستا های شهرستان آران و بیدگل مهم است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، اسماعیل بایبوردی در نشستی با مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، نقش گاز را در توسعه شهرها و روستا های شهرستان آران و بیدگل مهم برشمرد و به رابطه معنادار گازرسانی به واحدهای صنعتی، صنفی و خانگی و رشد و توسعه اقتصادی این شهرستان اشاره کرد .

وی افزود: گاز طبیعی در شهرستان صنعتی، گردشگری و کشاورزی آران و بیدگل که سوخت و انرژی غالبش گاز است، نمود عینی دارد .

این مقام مسئول بیان داشت: گاز، جایگزین مناسبی برای سوخت های مایع و فسیلی است و به عنوان سوخت برتر در قرن حاضر در جهان، محسوب می‌شود.

بایبوردی به ۸۱۰ واحد صنعتی، ۵۲۰۰ واحد صنفی، ۵۱۰ کارخانه تولید فرش ماشینی و تولید بیش از ۶۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی در شهرستان آران و بیدگل به عنوان «پایتخت و قطب اول فرش ماشینی در کشور» اشاره کرد و افزود: ۲۵۰ میلیون دلار درآمد ارزی کشور از این شهرستان، نشان می‌دهد که باید قدردان گاز باشند.

وی بیان داشت: شهرستان آران و بیدگل حدودو 40 هزار مشترک گاز دارد که از این تعداد، ۳۴۵۸۵ بیش از 34 هزار مشترک شهری و الباقی مشترک روستایی است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل در ادامه به دو محدودیت آب و خاک در این شهرستان اشاره کرد، و گفت: وجود ۹.۲ هکتارگلخانه فعال در شهرستان و ضرورت احداث شهرک‌های گلخانه‌ای در اراضی کشاورزی ابوزیدآباد، سفیدشهر، نوش‌آباد و آران و بیدگل نیازمند توسعه گازرسانی در این منطقه با حمایت شرکت گاز استان اصفهان و زیرساخت‌های برق است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان نیز  با اشاره به افزایش مصرف گاز در استان اصفهان، گفت: مصرف گاز در استان در ایام شبانه روز به ۷۸ میلیون متر مکعب رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

سید مصطفی علوی با اشاره به اینکه مردم باید همکاری لازم را در مصرف بهینه بویژه در تمام بخش ها داشته باشند، افزود: در فصول سرد اولویت مصرف گاز با بخش خانگی است در صورت مصرف زیاد در این بخش، توزیع مستمر و کامل گاز در صنایع آسیب می بیند.

وی بیان داشت: در صورتی که هر خانوار یک درجه کاهش دما در منزل داشته باشد، ۶ درصد در مصرف گاز استان صرفه جویی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با بیان اینکه استان اصفهان از استان‌های سبز کشور است و به جز تعدادی روستا در سطح استان، همه شهرها و روستاها از این نعمت بهره مند هستند، افزود: در حال حاضر در هیچ کجای استان طرح نیمه کاره‌ای وجود ندارد.

علوی تصریح کرد: در راستای گاز رسانی و یا تعمیر و تجهیز لوله‌ها، از ابتدای سال تاکنون در استان اصفهان حدود ۴۰۰ کیلومتر شبکه گذاری شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها