موج
کدخبر : ۳۵۸۱۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358180

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از اجرای 40 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در مناطق شرق و غرب بندرعباس در نیمه دوم امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علاء امیریان نژاد معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب آبفا استان هرمزگان با بیان این مطلب گفت: پروژه های شبکه جمع آوری فاضلاب در مناطق مذکور در مجموع با اعتباری بالغ بر 206 میلیارد ریال از مهر ماه امسال اجرایی شده است.

وی افزود: با توجه به ضررورت اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده فاضلاب ، در حال حاضر 38 کیلومتر شبکه فرسوده در این شهر شناسایی شده که اصلاح آن نیازمند 530 میلیارد ریال اعتبار است.

امیریان نژاد ادامه داد: همچنین امسال اصلاح و بازسازی شبکه جمع آوری فاضلاب محلات شرق بندرعباس را به طول 6 کیلومتر دردست اجرا داریم که اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه بیش از 86 میلیارد ریال است. 

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب آبفا استان با بیان اینکه؛ این شرکت انجام پروژه های آسفالت و ترمیم نوار حفاری مناطق شرق و غرب بندرعباس به مساحت 40 هزار متر مربع را در دست اجرا دارد، اظهار داشت: علی رغم اینکه بر اساس قردارد ها ترمیم نوار حفاری به عهده شهرداری است، آبفا با هدف تسهیل عبور و مرور اقدام به ترمیم نوار حفاری می کند.

وی تصریح کرد: این اقدام  با توجه به شرایط اقتصادی کشور هزینه های بالایی به آبفا تحمیل می کند به طوری که برای ترمیم 40 هزار متر مربع نوار حفاری مناطق مذکور اعتباری بالغ بر 68 میلیارد ریال مورد نیاز است.

وی همچنین با اشاره به پرهزینه بودن اجرای طرح های فاضلاب و چالش های ناشی از شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن ها بر اجرای طرح های فاضلاب، یادآور شد؛ علی رغم مشکلات موجود، آبفا تمام توان خود را برای تکمیل و ادامه طرح های فاضلاب استان به ویژه شهر بندرعباس به کار گرفته است.

امیریان نژاد بیان داشت: تاکنون 900 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب بندرعباس با اعتبار 7 هزار و 200 میلیارد ریال  اجرا شده و برای اجرای یکصد کیلومتر باقی مانده یکهزار و 400 میلیارد ریال مورد نیاز است.

*پیشرفت 25 درصدی تصفیه خانه فاضلاب شهرک پیامبر اعظم

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب آبفا استان در ادامه از پیشرفت 25.55 درصدی تصفیه خانه فاضلاب شهرک پیامبر اعظم بندرعباس به عنوان یکی از مطالبات مهم مردم در حوزه بهداشت و سلامت، خبر داد و گفت:  این تصفیه خانه با ظرفیت ۸ هزار متر مکعب در شبانه روز و خط انتقالی به طول یکهزار و 500 متر در حال اجراست.

وی افزود: تاکنون 840 متر از خط انتقال این پروژه با اعتباری بیش از 5 میلیارد ریال اجرا و 660 متر آن نیز باقی مانده است.

به گفته امیریان نژاد؛ مجموع اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه 500 میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه فاز اول تصفیه خانه شهرک پیامبر اعظم برای جمعیتی برابر ۴۶ هزار  500 نفر پیش بینی شده، افزود: پساب حاصل از این تصفیه خانه جهت تأمین آب فضای سبز شهرک پیامبر اعظم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها