موج
کدخبر : ۳۵۸۰۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358069

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از شناسایی و دستگیری شخصی که با راه‌اندازی صفحه در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار محتوا و انجام رفتار منافی عفت در لایو‌ اینستاگرام می‌کرد، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سرهنگ علی کسانی، رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: کارشناسان این پلیس با رصد فضای سایبر صفحه‌ای را در شبکه اجتماعی اینستاگرام شناسایی کردند که با الگوبرداری از پیج‌های مبتذل غربی اقدام به انتشار محتوای غیراخلاقی برای مخاطبین کرده و آنان را به انجام اعمال منافی عفت تشویق می‌کرد.

این مقام انتظامی ادامه داد: با بررسی کارشناسان سایبری، مشخص شد صاحب پیج ساکن استان کرمانشاه بوده و به‌صورت زنده با انجام اعمال منافی عفت، صدمات جبران‌ناپذیری به نوجوانان و جوانان وارد می‌کرده است؛ لذا با توجه به حساسیت موضوع، شناسایی صاحب صفحه در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارآگاهان سایبری و هماهنگی مراجع قضایی متهم مورد شناسایی قرار گرفت و دستگیر شد و درنهایت ادله جرم به آزمایشگاه بررسی ادله سایبری منتقل شد.

سرهنگ کسانی در ادامه با اشاره به اینکه متهم دلیل این کار خود را سرگرمی و کسب درآمد بیان کرده است، هشدار داد: بر اساس ماده ۷۴۲ قانون جرائم رایانه‌ای هرکس به‌وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی محتویات مستهجن را منتشر یا به‌قصد تجارت یا افساد تولید یا ذخیره یا نگهداری کند، به حبس از نودویک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه به خانواده‌ها توصیه کرد: نظارت بر فعالیت سایبری فرزندان مثل فضای حقیقی امری طبیعی و الزامی است و خانواده‌ها باید با دوستی با فرزند خود و اختصاص وقت و توجه بیشتر، از آنان در این فضا مراقبت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها