موج
کدخبر : ۳۵۷۸۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357813

در راستای ایجاد اشتغال پایدار،؛

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان گفت: این نوع مشاوره‌ها توسط مشاوران برجسته و در دو بخش نظیر آموزش گسترده برای ایثارگرانی که متقاضی شرکت در آزمون هستند و بخش دیگر مربوط به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است که بر اساس نیازسنجی افراد جویای کار صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عطا ناوکی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان در جلسه کارگاه آموزشی کارشناسان اشتغال استان هرمزگان که با همکاری این اداره کل و به صورت ویدئوکنفرانس با کارشناسان اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس برگزار شد، گفت: با آموزش حرفه‌ای و مهارت‌آموزی به متقاضیان اشتغال، تعداد زیادی از آنان می‌توانند در راستای ایجاد شغل مناسب اقدام کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان کسب مهارت‌های تخصصی یا حرفه‌ای را در کسب و کار ضروری دانست و افزود: افزایش انگیزه، مهارت، خلاقیت و البته در کنار این موارد، توجه به نیاز بازار کار را نباید فراموش کرد، هر وقت علم و عمل توأم باشند، باعث رشد و پیشرفت همه جانبه خواهند شد.

وی با بیان اینکه در خصوص ایجاد اشتغال پایدار، آمادگی کافی برای ارائه مشاوره‌های شغلی را وجود دارد، تصریح کرد: این نوع مشاوره‌ها توسط مشاوران برجسته و در دو بخش نظیر آموزش گسترده برای ایثارگرانی که متقاضی شرکت در آزمون هستند و بخش دیگر مربوط به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است که بر اساس نیازسنجی افراد جویای کار صورت می‌گیرد.

ناوکی ضمن ابراز خرسندی از تعامل و همکاری کارشناسان اشتغال و مشاوران ماهر هرمزگان و فارس، عنوان کرد: این نهاد سعی دارد با روش‌های مختلف از ایثارگران جویای کار حمایت کند، لیکن پرداخت تسهیلات مناسب و در اسرع وقت به متقاضیان واجدالشرایط برای راه‌اندازی فعالیت‌های اقتصادی، یکی دیگر از گام‌های مهم است.

وی با اشاره به آموزش مصاحبه‌های شغلی که فرصت‌های مؤثری را پیشِ روی کارجویان می‌گذارد، خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های اساسی جامعه ایثارگری مسئله اشتغال است که با مدیریت، برنامه‌ریزی و همکاری رفع می‌شود و البته در این راستا آموزش فنون مصاحبه به ویژه برای افرادی که در آزمون‌های استخدامی پذیرفته می شوند، لازم است.

این نشست با حضور حجت‌الاسلام محمد جواد محمدی‌پور سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس، غلامرضا باقرزاده معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد هرمزگان، رؤسای اداره اشتغال بنیادهای دو استان و تنی چند از کارشناسان اشتغال برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها