موج
کدخبر : ۳۵۷۴۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357490

رئیس بهزیستی استان یزد:

رئیس بهزیستی استان یزد گفت: با انتخاب شهر یزد به عنوان پایلوت شهر دسترس پذیر، برای تحقق این امر، برنامه هایی به اجرا درآمده که از آن جمله می توان به اجرای طرح هفت خوان اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدعلی عطابخش رئیس بهزیستی استان یزد از اجرای طرح هفت‌خوان مناسب سازی معلولان در یزد خبر داد و گفت: در قالب این طرح، مسیر میدان همافر تا مسجد جامع یزد برای معلولان، سالمندان، نابینایان و سایر گروه‌های دارای محدودیت حرکتی مناسب سازی می‌شود.

وی اظهار داشت: زمانی که یک معلول از محیط خانواده خارج می‌شود، با طی مساحت بسیار کوتاهی به مانع برخورد می‌کند که البته این موضوع فقط برای معلولان نیست و بسیاری دیگر از گروه‌های جامعه از جمله سالمندان، زنان باردار و حتی خانواده‌هایی که کالسکه بچه دارند، نیز با این مشکل مواجه هستند.

وی عنوان کرد: این محدودیت‌ها در رفت و آمد، باعث شده اغلب معلولان خانه نشین شوند اما شورای شهر و شهرداری با تشکیل ستاد مناسب سازی و تلاش برای مناسب سازی مناطق پر رفت و آمد شهر، در صدد رفع این مشکل برآمده است.

عطابخش با اشاره به اجرای طرح هفت خوان توسط ستاد مناسب سازی بیان کرد: با انتخاب شهر یزد به عنوان پایلوت شهر دسترس پذیر، برای تحقق این امر، برنامه هایی به اجرا درآمده که از آن جمله می توان به اجرای طرح هفت خوان اشاره کرد.

رئیس بهزیستی استان یزد عنوان کرد: در قالب این طرح از میدان همافر و مقابل مرکز آموزشی و توانبخشی دانش آموزان معلول تا مسجد جامع یزد، هفت میدان و تقاطع و خیابان‌های آن در یک مسیر رفت و برگشت 10 کیلومتری، مناسب سازی می شود.

وی اظهار امیدواری کرد: به زودی شاهد اجرای این طرح در تمام مناطق یزد به عنوان شهر جهانی باشیم و یزد جهانی، شهر دسترس پذیر برای همه گروه ها باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها