موج
کدخبر : ۳۵۷۴۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357440

با اتمام تعمیرات دوره‌ای نفت‌کش آرتاویل، روز گذشته این کشتی افراماکس حوض خشک ایزوایکو را ترک و به ناوگان بزرگ شرکت ملی نفت‌کش ایران پیوست.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، روز گذشته نفتکش آرتاویل از حوض خشک ایزوایکو خارج و به ناوگان بزرگ شرکت ملی نفت‌کش ایران پیوست.

این نفت‌کش با طول 248 متر، عرض 43، ارتفاع 19 متر و وزن 56 هزار تن یکی از چند نفت‌کش افراماکس شرکت ملی نفت‌کش ایران است که حدود یک ماه پیش جهت انجام تعمیرات دوره‌ای در حوض خشک شرکت مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران از آب‌گیری شد.

رنگ و سند بلاست، اورهال موتور اصلی، ژنراتورها، الکتروموتورها، لوله‌ها، شیرآلات و استیل‌ورک از عمده تعمیرات است که بر روی این شناور انجام شد.

گفتنی است تمامی مراحل تعمیرات این شناور در ایزوایکو و به دست متخصصان داخلی به انجام رسید و برای حدود 300 نفر به شکل مستقیم و 500 نفر به شکل غیرمستقیم فرصت اشتغال ایجاد کرد.

شایان‌ذکر است که شرکت ملی نفت‌کش ایران از کارفرماهای اصلی شرکت ایزوایکو محسوب می‌شود، اعتماد مدیران ارشد این شرکت به نیروهای متخصص کشور و تعمیر این شناور در ایزوایکو از خروج حدود یک میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری کرد.

سال گذشته برای اولین بار تعمیرات این سایز از شناور در کشور و در شرکت ایزوایکو به انجام رسید تا نمود عینی خودباوری و اعتماد به نیروهای داخلی، خودکفایی در صنعت کشتی‌سازی و صنایع فراساحلی باشد.

ایزوایکو با وسعت ۱۱۰۰ هکتار بزرگ‌ترین زیرساخت دریایی کشور محسوب می‌شود و با بهره‌گیری از کارگاه‌های منحصربه‌فرد و نیروی انسانی متخصص توانایی طراحی، ساخت و تعمیر هر سایز شناور و سازه‌ی فراساحلی را دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها