موج
کدخبر : ۳۵۷۱۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357160

نفتکش Polaris با مالکیت شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی ایران جهت انجام تعمیرات اساسی وارد درای داک مجموعه ایزایکو شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، نفتکش Polaris با مالکیت شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی ایران جهت انجام تعمیرات اساسی وارد درای داک مجموعه ایزایکو شد.

این شناور دارای ابعادی به طول 180 متر، عرض 32، ارتفاع 18  متر و وزن بیست و هشت هزار تن جهت تعمیرات تخصصی به دست نیروهای متخصص در مجموعه ایزوایکو سپرده شده است.

انجام اینگونه تعمیرات در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران از خروج ارز جلوگیری می کند و می تواند نقش بسزایی در بهبود اشتغالزایی داشته باشد.

نفتکش Polaris   باید تعمیرات اساسی و زیرآبی از جمله؛ رنگ و سندبلاست، ولو، پایپ، الکترو موتور، پمپ، موتور اصلی و استیل ورک و اوت فیتینگ بر روی آن انجام شود و تداوم این‌گونه تعمیرات می تواند منجر به ایجاد اشتغال پایدار در منطقه شود از همین رو  نقش ایزوایکو به‌عنوان یک صنعت استراتژیک و پشتیبان در این میان بسیار حائز اهمیت بوده و هست.

در کشور هیچ مجموعه ای توانمندی ایزوایکو را در ساخت و تعمیرکشتی ندارد و این مجتمع می تواند هر نوع کشتی در هر اندازه ای که مورد نیاز بخش‌های مختلف کشور باشد را به صورت کامل طراحی کند و بسازد، تمام مراحل طراحی، ساخت، تعمیرات و به آب اندازی شناورها، توسط متخصصان داخلی انجام می شود پس بی‌راه نیست اگر بگوییم که باورمندی، اعتماد و توجه به نیروهای متخصص داخلی یکی از مهم‌ترین نکاتی است که می‌تواند کشور را در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی به‌پیش براند. 

مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) یک منطقه صنعتی اقتصادی معتبر و شناخته شده است که مجموعه های صنعتی و مدرن به ویژه مرتبط با کشتی سازی و صنایع وابسته به آن را در خود جای داده است. ایزوایکو تلاش میکند در افق 1404، مجتمعی سرآمد و الگو در صنایع کشتی سازی، سکوسازی، ترمینال های نفتی و معدنی در منطقه خلیج فارس باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها