موج
کدخبر : ۳۵۶۹۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356913

استاندار اصفهان تاکید کرد:

استاندار اصفهان بر ضرورت ورود بخش خصوصی به سرمایه گذاری در صنایع دانش بنیان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، عباس رضایی در نود و پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان استاندار اصفهان با تاکید بر ضرورت ورود بخش خصوصی به سرمایه گذاری در صنایع دانش بنیان گفت: سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه می تواند سرآغاز اتفاقاتی مبارک در اصفهان باشد. 

در ادامه مسعود گلشیرازی ، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان سرمایه گذاری در صنایع دانش بنیان را بسیار قابل تامل دانست و خواستارهمراهی دستگاه های حاکمیتی  با بخش خصوصی برای ورود به این حوزه شد.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به ارایه گزارشی در خصوص پانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی پرداخت.

جعفر قیصری این جشنواره را یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین رویداد کارآفرینی کشور دانست و افزود: ترویج و توسعه فرهنگ خلاقیت و نوآوری وکسب و کارهای دانش بنیان از اهداف اولیه این جشنواره بود ولی با توجه به شناخته شدن موضوع علم و فناوری در کشور ووجود 44 پارک علم و فناوری، در سال جاری جشنواره بر برقراری تعامل شرکت های دانش بنیان با سرمایه گذاران، جذب سرمایه و تقویت این شرکت ها از لحاظ توسعه بازار، متمرکز شد.

اتاق بازرگانی اصفهان (2)

وی معرفی شرکت های استارتاپی و مجموعه های دارای فناوری قابل ارزش را تمرکز اصلی بخش غیرمسابقه ای این جشنواره بیان و تاکید کرد: طی نشست ها و نمایشگاه های مجازی، ساز و کارمذاکره صاحبین این کسب و کارهای نوپا با سرمایه گذاران فراهم شد.

این مقام مسئول افزود: از 501 طرح ارایه شده به بخش مسابقه ای جشنواره، 97 طرح انتخاب و 48 طرح نیز به مرحله فینال راه یافتند. که 16 طرح نهایی به عنوان برگزیده انتخاب شدند. 

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان زمینه های تخصصی ارایه شده در مذاکرات دوجانبه استارتاپ ها و سرمایه گذاران را شامل حوزه های کشاورزی،فناوری زیستی و صنایع غذایی، دارو و فراورده های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان، ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و وسایل ملزومات و تجهیزات پزشکی بیان کرد.

وی تصریح کرد: تاکنون 7سرمایه گذاراز استان های تهران و خراسان در 12 طرح سرمایه گذاری نموده اند و مشارکت استان اصفهان در این حوزه بسیار ضروری است.

قیصری برضرورت سرمایه گذاری بخش خصوصی در صندوق های ریسک پذیرو پژوهش و فناوری اصفهان تاکید کرد و گفت: این سرمایه گذاریها منجر به رشد شرکت های نوپا و اشتغالزایی خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها