موج
کدخبر : ۳۵۶۸۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356826

جانشین رییس ستاد مدیریت بحران استان هرمزگان با اشاره به اینکه ساماندهی آب های سطحی بر عهده ی آب منطقه ای هرمزگان است، گفت: شهرداری های سراسر استان مکلف هستند تمهیدهای لازم را به منظور تسریع در فرآیند اجرای پروژه های عمرانی تا قبل از شروع فصل بارندگی پیش بینی کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، رضا مدرس دوشنبه شب در نشست ستاد استانی پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران هرمزگان اظهار داشت: تحقق این موضوع در وهله اول وابسته به تخصیص منابع اعتباری لازم است که باید در این خصوص همه دستگاه های مرتبط، در راستای تامین اعتبار طرح ساماندهی خور ها و مسیل ها توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تلاش کنند.

وی با اشاره به لزوم هماهنگی مضاعف آب منطقه ای هرمزگان و هلال احمر در راستای مدیریت سیلاب و انجام عملیات امداد و نجات، افزود: کاهش میزان خسارت به مردم در زمان وقوع سیلاب از هم اکنون به عنوان یک تکلیف اداری و وظیفه انسانی باید مدنظر قرار بگیرد.

جانشین رییس ستاد مدیریت بحران استان هرمزگان ، از تعیین تکلیف موضوع ساماندهی خورها و مسیل های درون شهری با دستورالعمل ابلاغی از سوی معاون حقوقی رییس جمهور خبر داد و گفت:دفع و ساماندهی آب های سطحی بر اساس این دستورالعمل به عهده آب منطقه ای هرمزگان است.

مدرس با تأکید بر پیش بینی تمهیدات لازم از سوی دستگاه های اجرایی برای مقابله با بحران های پیش رو، گفت: برنامه ریزی ها باید همتراز بحران پیش برود که بتوان در زمان وقوع یک حادثه و بحران، آن را درست مدیریت کرد.

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان، تصریح کرد: در مدت ۴۸ ساعت آینده باید پیش بینی لازم در زمینه آسیب های موجود صورت بگیرد که بتوان به منظور تأمین اعتبار مالی، از ظرفیت ماده ۱۰ قانون تنظیم استفاده کرد.

وی بیان داشت: شهرداری های سراسر استان مکلف هستند تمهیدهای لازم را به منظور تسریع در فرآیند اجرای پروژه های عمرانی تا قبل از شروع فصل بارندگی پیش بینی کنند.

مدرس در بخش دیگری از صحبتهای خود مدیریت سیلاب در سدها و رودخانه ها را به عنوان یکی از موضوع های مهمی عنوان کرد که دهیاران و فرمانداران باید از فرصت باقی مانده تا شروع فصل بارندگی بدرستی استفاده و به آن توجه ویژه داشته باشند.

جانشین رییس ستاد مدیریت بحران هرمزگان، احصاء پهنه های آسیب پذیر و جمع‌آوری اطلاعات متقن را اصل ضرروی برای مدیریت بحران برشمرد و گفت: اطلاعات جمع آوری شده باید قابل اعتنا و مستند باشد که بتوان بر مبنای آن، دستور العمل های ستاد مدیریت بحران کشور را اجرایی کرد.

وی با تاکید بر توجه به هشدارهای صادره از سوی اداره کل هواشناسی و ستاد مدیریت بحران هرمزگان، گفت : متاسفانه دیروز و در اثر بی توجهی به هشدارهای اعلام شده، پنج تن از هم استانی هایمان را در پارسیان از دست دادیم.

وی با تأکید بر اینکه نمایندگان مدیریت بحران سازمان و ادارات و به‌ویژه صنایع مستقر در غرب بندرعباس باید از اختیارات کافی برخوردار باشند، بیان داشت: در صورت معرفی نماینده بدون اختیارات تام از سوی دستگاه های اجرایی و به ‌ویژه شرکت های مستقر در غرب بندرعباس، بر اساس دستورالعمل مدیریت بحران با مدیران دستگاه های خاطی برخورد قانونی و قاطع صورت خواهد گرفت.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی وقوع سیلاب و ورود سامانه های بارشی فعال به استان از اواسط دی ماه سال جاری تا ۱۵ فروردین ماه، به منظور هماهنگی بیشتر اجزای پیشگیری  مدیریت بحران، در مقطع فعلی جلسات این ستاد هر دو هفته یک بار و در زمان وقوع بارش ها باید جلسات ستاد به صورت هفتگی برگزار شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها