موج
کدخبر : ۳۵۶۵۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356537

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد:

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از افتتاح پل کلیشاد با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دهه فجر سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا قاری‌قرآن بیان کرد: پل کلیشاد با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: جهت اتمام عملیات عمرانی پل کلیشاد (احداث دسترسی‌های پل زیر گذر) قرارداد دیگری منعقد شده که مطابق با برنامه زمان‌بندی پیشرفت بسیار مناسبی دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: احداث کمربندی جنوب‌غرب اصفهان به‌عنوان بخشی از رینگ چهارم استان در ایجاد ارتباط بین استان‌ها و شهرهای جنوبی و غربی کشور بسیار با اهمیت است.

قاری قرآن گفت: محور اصفهان- شهرضا، ارتباط شهر اصفهان با مناطق جنوبی کشور از قبیل شیراز و یاسوج و محور آزادراه ذوب‌آهن، ارتباط اصفهان با مناطق جنوب‌غرب کشور مثل زرین‌شهر و شهرکرد را برقرار می‌کند که کمربندی جنوب غرب اصفهان در تسهیل ارتباط بین این دو منطقه بسیار نقش مهمی دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه از این پروژه به‌عنوان پازل بزرگ یاد می‌شود گفت: طول این مسیر که محور اصفهان- شهرضا وکمربندی شرقی اصفهان را به آزادراه ذوب آهن متصل می‌کند جمعاً ۱۷ کیلومتر است.

وی اضافه کرد: شروع این محور از محل پل راهداران(تقاطع غیرهمسطح) در محور اصفهان-شیراز، حد واسط مجتمع مسکونی شهرک سپاهان‌شهر و منطقه پادگان نظامی سپاه بوده و پس از تقاطع، با محور ابریشم-آبنیل به محور آزادراه ذوب‌آهن در محل تقاطع کلیشاد ختم می‌شود.

علیرضا قاری قرآن تصریح کرد: این پازل بزرگ به چهار قطعه تقسیم‌بندی شده که قطعه نخست آن در حال حاضر از کیلومتر صفر تا ۱۲ (محل تقاطع با جاده ابریشم-آبنیل-مبارکه) محور به‌صورت رفت و برگشت چهارخطه در سال‌های گذشته پایان یافته و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی اذعان داشت: قطعه دوم آن، پل آبنیل در محل تقاطع محور شهر ابریشم به گردنه آبنیل، واقع در کیلومتر۱۲ به‌همراه ترانشه‌برداری عظیم منصوب‌‌‌‌به ترانشه آبنیل است که در حال حاضر پروژه‌ای با همین نام با پیشرفت فیزیکی قابل توجهی درحال اجراست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه عملیات اجرایی این پل تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود، گفت: برای اجرای پل آبنیل تا کنون ۲۰ هزار مترمکعب خاکبرداری و ۲۸۶ هزار متر مکعب خاکریزی انجام شده و عملیات اجرایی باقیمانده آن، دال پل با ۴۰ هزار مترمکعب خاکریزی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها