موج
کدخبر : ۳۵۶۳۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356324

پس از بررسی های صورت گرفته؛

مدیر شهرداری منطقه سه بندرعباس با اشاره به اینکه بازار ماهی فروشان به بازارچه صنایع دستی تبدیل می شود، گفت: وظیفه است مکانی برای فروش و عرضه محصولات همشهریان در راستای گسترش شهر خلاق و بازاریابی تولید کنندکان راه اندازی شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی پاسلارزاده مدیر شهرداری منطقه 3 بندرعباس با اشاره به اینکه نمادهای سنتی و بومی نشانگر فرهنگ و هویت شهر و مردم است و باید حفظ شود، افزود: با توجه به جایگاه ویژه صنایع دستی بندرعباس به عنوان شهر خلاق یونسکو و دارا بودن انواع مختلف صنایع دستی، بانوان خلاق و پرتلاش با هنر دست خود فرهنگ و هنر استان هرمزگان را نمایان می کنند که وظیفه است مکانی برای فروش و عرضه محصولات همشهریان در راستای گسترش شهر خلاق و بازاریابی تولید کنندکان راه اندازی شود.

پاسلارزاده ادامه داد: امروزه بانوان یک بازوی توانمند اقتصادی برای خانه و خانواده هستند و بسترسازی مناسب در جهت حمایت از هنرمندان بیش از پیش مورد نیاز جامعه است.

مدیر شهرداری منطقه 3 بندرعباس همچنین اظهار کرد: با بررسی های انجام شده سالن قدیمی بازار ماهی فروشان بهسازی و با ایجاد غرفه های متعدد به بازارچه صنایع دستی تبدیل می شود و در نظر گرفته شده است که علاوه بر فروش و عرضه، در همان مکان کارگاه آموزشی صنایع دستی برای علاقمندان راه اندازی شود.

پاسلار زاده در ادامه این خبر عنوان کرد: به منظور رفاه حال بازدیدکنندگان و مشتریان، جنب سالن بازارچه، ساخت پارکی با معماری سنتی همچون خانه قدیمی در زمینی به متراژ ۳۰۰۰ متر مربع و کاشت درختان نخل و انبه در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: این اقدام موجب گسترش و توسعه هنر صنایع دستی شده و امیدواریم از این طریق بانوان پرتلاش بندرعباس در اشتغال زایی و کارآفرینی گام های مؤثری بردارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها