موج
کدخبر : ۳۵۶۱۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356118

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم گفت: انهار و کانال‌ها به‌منظور جلوگیری از آبگرفتگی به صورت مستمر لایروبی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید محسن میرهادی با اشاره به تمهیدات شهرداری برای پیشگیری از مخاطرات احتمالی بارندگی‌ها، اظهار داشت: با توجه به تغییرات اقلیمی و افزایش بارندگی‌های رگباری در مدت کوتاه و با شدت زیاد به‌منظور تاب‌آوری اقدامات پیشگیرانه شهرداری از سال پیش در دستور کار قرارگرفته است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از لایروبی انهار و کانال‌ها در طول سال هم خبر داد و افزود: لایروبی انهار در طول سال انجام و ماشین‌آلات جمع‌آوری آبهای سطحی نیز تهیه‌شده است.

میرهادی تصریح کرد: با توجه به‌شدت بارندگی‌ها در سال‌های اخیر کارگروه جمع‌آوری آب‌های سطحی در مناطق هشت‌گانه و سازمان‌های تابعه حوزه معاونت خدمات شهری برای اجرای طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی تشکیل شد و بر اساس مطالعات انجام‌شده اقدامات به‌منظور جمع‌آوری آب‌های سطحی در دستور کار قرارگرفته است.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم پیام‌های شهروندان را از طریق سامانه ۱۳۷ ارتباط شهروندان و شهرداری با سهولت و سرعت بیشتری دریافت کنیم، کاربرهایی را برای پاسخگویی در حوزه خدمات شهری مستقر کردیم که بتوانیم در اسرع وقت پیام‌های را دریافت کرده و مشکلات آب‌گرفتگی در سطح مناطق را مرتفع کنیم.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم بر ضرورت همراهی مردم در اطلاع‌رسانی آبگرفتگی‌ها هم تأکید کرد و گفت: از شهروندان هم درخواستمان این است که با سامانه ۱۳۷ تماس داشته باشند تا با همراهی هم بتوانیم مشکلات را به حداقل برسانیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها