موج
کدخبر : ۳۵۶۰۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356045

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: پس از تلاشی 9 ساعته یک فروند قایق صیادی مفقودی در 45 مایلی جنوب کیش یافته و هر سه سرنشین آن در سلامت کامل به آغوش خانواده بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، اسماعیل مکی زاده معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، درخصوص جزئیات عملیات جستجو و نجات جان سه صیاد مفقود شده در گستره آبی غرب استان هرمزگان اظهار داشت: طی تماس از سوی مسئولین شیلات بندرکنگ گزارش مبنی بر مفقود شدن یک فروند قایق صیادی با سرنشینان، به مرکز جستجو نجات دریایی استان اعلام شد.

وی افزود: پس از وصول این گزارش بلافاصله مرکز جستجو و نجات دریایی استان وارد عمل شده و با توجه به عدم وجود یک موقعیت مشخص از مفقود شدگان، شناور ناجی 19 تیم های متعدد همیار ناجی و ارگان های منطقه از جمله دریابانی و ندسا بر اساس زون بندی و طرح جستجوی ابلاغی به محل های احتمالی اعزام شدند.

مکی زاده با بیان اینکه پس از تلاشی 9 ساعته توسط همه تیم های اعزامی، قایق صیادی مفقودی خوشبختانه شناسایی شد تصریح کرد: این قایق که به دلیل نقص فنی در موتور و جریان آب به مایل‌ها دورتر از صید گاه رانده شده بود، توسط ناجی 19 در 45 مایلی جنوب جزیره کیش  یافت شد و سه سرنشین آن در صحت و سلامت کامل به این جزیره منتقل شدند .

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان عدم در دسترس بودن تلفن همراه دو صیاد، تاریکی شب، عدم آگاهی از موقعیت شناور و همچنین جابجایی جریان آب را از جمله عواملی برشمرد که این عملیات جستجو و نجات دریایی را در همسنجی باعملیاتی مشابه با دشواری روبرو کرده بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها