موج
کدخبر : ۳۵۶۰۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356037

رئیس اتاق بازرگانی ایران:

رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: ایران و قطر می‌توانند همکاری‌های سه‌جانبه و چندجانبه داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، غلامحسین شافعی در حاشیه هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر ، روسای اتاق های بازرگانی ایران و اصفهان با رئیس اتاق بازرگانی و صنایع قطر ضمن تشریح اولویت‌های راهبردی اتاق ایران برای همکاری با کشور قطر، بر ضرورت تبادل هیات‌های تجاری بین دو کشورتاکید شد.

وی صنایع ساختمان،کشتیرانی، ترانزیت، گردشگری، پتروشیمی، انرژی، هتل‌سازی ، غذایی ، لبنی ، دارویی و لوازم پزشکی را از جمله مهم‌ترین زمینه‌های همکاری مشترک ایران و قطر دانست و تاکید کرد: ایران و قطر می‌توانند همکاری‌های سه‌جانبه و چندجانبه داشته باشند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: شیلات و آبزیان  و همچنین صنایع لبنی برای سرمایه گذاری قطر در ایران از حیث تولید برای بازار قطر بسیار مستعد و قابل اجراست.

مسعود گلشیرازی،رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز به تشریح محورهای ۵ گانه پیشنهادی در حوزه سرمایه گذاری و مشارکت قطر با تجار و فعالان اقتصادی اصفهانی پرداخت.

در ادامه این نشست، خلیفه بن جاسم آل ثانی، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع قطر ابراز امیدواری کرد زمینه سرمایه گذاری و تجارت بین ایران و قطر  توسعه یابد.

وی تاکید کرد: ایران و قطر به عنوان دو کشور دوست و همسایه، جدای از مناسبات فرامنطقه‌ای لازم است که در منطقه همکاری خود را روز به روز گسترش داده و الگویی برای دیگر کشورها باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها