موج
کدخبر : ۳۵۵۵۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355551

علی صالحی خبر داد؛

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به مشکل ایجاد شده برای کارخانه روغن حیات بندرعباس و نوسان قیمت این کالا، از اختصاص دو هزار و 500 تن مواد اولیه در این واحد تولیدی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک صنعتی شماره یک بندرعباس، ضمن حضور در چند واحد تولیدی و صنعتی با تولیدکنندگان و صاحبان صنایع دیدار و به مطالبات آنها رسیدگی کرد.

همچنین به واسطه شرایط به وجود آمده در عرضه روغن خوراکی که نوساناتی را در قیمت این کالای اساسی به وجود آورده است، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در کارخانه روغن حیات حضور یافت و از بخش های مختلف و خطوط تولیدی این شرکت بازدید کرد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان، هدف از این بازدید را اجرای منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و سیاست های ابلاغی ریاست محترم قوه قضائیه در راستای "جهش تولید" برشمرد و افزود: با توجه به مشکلات این واحد تولید روغن خوراکی در تأمین مواد اولیه، مقرر گردید به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت خطوط تولید، با پیگیری اداره کل صنعت معدن تجارت، دو هزار و 500 تن مواد خام اولیه از سوی اداره غله استان به این کارخانه تحویل داده شود.

 وی خاطرنشان کرد: بر این اساس و با توجه به تأمین مواد اولیه مورد نیاز، هیأت مدیره شرکت حیات موظف است از امروز پیگیری های لازم را در خصوص ثبت سفارش انجام دهد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه با اشاره به اینکه فعال شدن بخش تولید در استان هرمزگان موجب رونق اشتغال خواهد شد ادامه داد: به منظور ارتقای کیفیت و حضور مؤثر در فضای رقابتی با سایر نشان های تجاری و محصولات مشابه، اداره کل استاندارد و دانشگاه علوم پزشکی ملزم شده اند جهت ارزیابی کیفی و بهداشتی محصولات تولیدی در این کارخانه حداقل دو بار در هفته از واحد تولیدی مذکور بازدید به عمل آورند.

وی با ابراز امیدواری به برنامه ریزی‌های انجام شده، گفت: در پی آنیم که حداکثر ظرفیت این کارخانه، مورد استفاده قرار گیرد و به دنبال آن زمینه فعالیت مستمر خطوط تولید فراهم گردد و همچنین بالغ بر ۲۵ نفر دیگر در این کارخانه مشغول به کار شوند.

صالحی تأکید کرد: اولویت دستگاه قضایی حمایت از سرمایه‌گذاری‌ مشروع و قانونی است و در همین راستا، به منظور رفع مشکلات واحدهای تولیدی، تمام توان خود را به کار خواهیم بست تا ضمن ایجاد اشتغال پایدار، شرایط مساعد برای کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه ایجاد گردد.

شایان ذکر است، در جریان این بازدید رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با حضور در دیگر واحد های تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شماره یک بندرعباس از جمله کارخانه فرآورده های خرما «دمباز» و واحد تولید محصولات نایلون و نایلکس، با مالکان این کاخانه‌ها دیدار و گفتگو کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان با تأکید بر  لزوم هماهنگی همه دستگاه ها به منظور رفع موانع تولید، اعلام لیست شرکت های غیرفعال در شهرک صنعتی شماره یک بندرعباس و تعیین تکلیف وضعیت این واحدها به منظور بازگشت هر چه سریع‌تر آنها به چرخه تولید را خواستار شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها