موج
کدخبر : ۳۵۵۱۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355169

فرمانده بسیج اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خبر داد:

فرمانده بسیج اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از معافیت 600 مستاجر رقبات اصفهان از پرداخت اجاره بها برای دوماه در بحران شیوع کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام نصراصفهانی گفت: به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی 600  نفر از مستاجران رقبات استان اصفهان همزمان با هفته بسیج مشمول دو ماه معافیت از پرداخت اجاره بهای خود که در مجموع حدود 300 میلیون تومان است، شدند.

توزیع حدود 7000 بسته معیشتی در استان اصفهان

فرمانده بسیج اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان همچنین به توزیع هفت هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان اصفهان با همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اشاره کرد و گفت: همچنین در طرح شهید سلیمانی 15 هزار بسته معیشتی توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه گروه‌های جهادی در محلات قابل توجه بود، اضافه کرد: در این زمینه با محوریت بسیج اداره کل اوقاف در شهرستان‌های مختلف در برخی از مساجد محلات مختلف خیریه کارافرینی و تامین ماسک برای محرومین تلاش شد که در کنار اشتغال زایی نیاز ماسک را نیز پوشش دادیم.

حجت‌لاسلام نصراصفهانی گفت: حدود 15 واحد تولید ماسک در مساجد استان اصفهان فعال شد و برخی از آنها هنوز فعالیت خود را ادامه می دهند که از آن جمله می‌توان به بقعه علامه مجلسی و برخی از مساجد اشاره کرئ.

وی تهیه مواد ضدعفونی بهداشتی در سطح بقاع متبرکه استان اصفهان را از دیگر اقدامات بسیج اوقاف استان اصفهان اعلام کرد و گفت: در قالب این بسته‌ها مواد ضدعفونی کننده و ماسک اهدا می‌شد.

اهدای 50 کپسول اکسیژن به نیازمندان

وی با بیان اینکه با همکاری بسیجیان اوقاف استان اصفهان 50 کپسول اکسیژن خریداری و در اختیار موسسات خیریه که ارتباط با بیماران دارند، قرار گرفت، افزود: همکاری بسیجیان اوقاف در این طرح قابل توجه بود و قرار است به صورت ماهیانه از حقوق این افراد برای خرید این کپسول‌ها مبلغی کسر شود.

فرمانده بسیج اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه در گام بعدی تهیه دستگاه‌های اکسیژن ساز را در دستور کار د اریم، افزود: این دستگاه‌ها توسط شرکت‌های دانش بنیان تولید شده و به زودی این دستگاه‌ها را خریداری و در اختیار افراد نیازمند قرار می‌دهیم.

خرید 1000 دستگاه ضدعفونی کننده برای مساجد و امامزادگان اصفهان

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری و به ویژه در زمینه کنترل بیماری کرونا همکاری خوبی بین شرکت‌های دانش بنیان و اداره کل اوقاف استان اصفهان بوده است، ابراز داشت: در این زمینه خریداری بیش از یک هزار دستگاه ضدعفونی کننده و نصب آن در بقاع، مساجد و ادارات از جمله نتایج این همکاری‌ها بوده است.

حجت‌لاسلام نصراصفهانی با بیان اینکه معافیت دو ماه از بدهی بهای اجاره موقوفات و بقاع متبرکه استان اصفهان از دیگر طرح‌های در دستور کار بسیج اوقاف استان اصفهان بوده است، اضافه کرد: در این زمینه برای افراد واجد شرایط معافیت در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در سطح استان اصفهان مستاجران 600 رقبه مشمول این طرح شده‌اند و لازم به ذکر است که این افراد در بحران شیوع کرونا متضرر شده‌اند و نیازمند کمک بودند که مجموع بدهی آنها نیز حدود 300 میلیون تومان بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها