موج
کدخبر : ۳۵۵۰۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355027

حسین سیستانی در گفتگو با موج:

رییس هیئت مدیره موسسه خیریه شجره طیبه اظهار کرد: افتتاح صندوق قرض الحسنه شجره طیبه دانش ،گامی در جهت حفظ عزت نفس نخبگان تحت پوشش این خیریه است.

حسین سیستانی درحاشیه مراسم افتتاح صندوق  قرض الحسنه شجره طیبه دانش در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، هدف از افتتاح این صندوق را ارائه کمک به شکل وام دانست و گفت: برای حفظ عزت نفس یاری خواهان، کمک ما به افراد در این خیریه عمدتا به شکل قرض الحسنه است.

وی با بیان اینکه موسسات خیریه با اهداف خیرخواهانه و نیات پاکی که دارند به دنبال رفع مشکلات مردم هستند و در کنار فعالیت هایی که دولت ها انجام می دهند خیریه ها نیز می توانند از این فرصت بهره مند شوند، تصریح کرد: موسسه خیریه شجره طیبه با هدف حمایت و پشتیبانی از دانش‌آموزان و دانشجویان نخبه و مستعد بی بضاعت و کم درآمد که به هر دلیلی به خاطر عدم بضاعت مالی از تحصیل باز مانده اند و با وجودنخبگی که دارند در عرصه اجتماعی نتوانسته اند رشد کنند، تشکیل شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: این موسسه خیریه با کمک خیرین و همه عزیزانی که به نوعی به این خیریه کمک می‌کنند توانسته است به تعداد زیادی از این افراد دسترسی پیدا کند و امکان مراجعه آنها از طریق سایت فراهم است و با شناسایی ،آنها را مورد حمایت قرار می دهند.

سیستانی بیان داشت: در حال حاضر تعداد قابل توجهی از این افراد در دانشگاه های ملی و فراملی در حال تحصیل هستند و توانسته اند به مدارج عالی دست پیدا کنند.

وی توضیح د اد: این افراد بعد از طی این مراحل می توانند در جایگاه‌هایی قرار بگیرند و فرصت هایی برای آنها ایجاد شود که در توسعه کشور ،منطقه، شهر و روستای خود موثر باشند.

رییس هیئت مدیره موسسه خیریه شجره طیبه اظهار داشت: این افراد می توانند پس از پایان تحصیل زمینه اشتغال زایی را نیز فراهم بکنند و بی نیاز از نیاز دیگران به خدمت به مردم بپردازند و ما در کنار کمک های خیرانه ای  که مردم دارند صندوق قرض الحسنه ای تحت عنوان صندوق قرض الحسنه شجره طیبه دانش ،تحت نظر سازمان اقتصاد اسلامی با هدف بهره مندی ازکمک های خیرین تاسیس کردیم که بتوانند فرصت‌هایی را فراهم کنند برای اینکه افرادی  که در حوزه های علمی و بالندگی علمی نیاز به منابع دارند از یاری این خیریه بهره‌مند شوند.

 حسین سیستانی گفت: کمک ما در این موسسه به افراد عمدتاً به شکل قرض الحسنه است در جهت حفظ حفظ عزت نفس آنها و هم برای این که اگر توانستند بعدها به درآمدی دسترسی پیدا کنند این کمک ها را برگردانند و حتی خود آنها هم در جمع جامعه خیرین موسسه شجره طیبه قرار بگیرند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها