موج
کدخبر : ۳۵۴۷۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354794

با پایان طرح پاییزه کتاب در سال 1399، قم در تعداد فروش و مبلغ فروش رتبه چهارم در این طرح و دنیای کتاب قم رتبه نخست کتابفروشی‌های کشور در میزان فروش را به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، روح‌الله کریمی رئیس اداره فرهنگی و کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با پایان پانزدهمین دوره طرح‌های یارانه حمایتی از کتابفروشی‌ها با عنوان «پاییزه کتاب ۹۹» گفت: این دوره از طرح پاییزه کتاب ۹۹ که همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران آغاز شده بود به مدت هفت روز با مشارکت و استقبال ۸۱۶ کتابفروشی فعال از ۳۱ استان کشور به پایان رسید. تعداد کتابفروشی‌های این دوره در مقایسه با طرح پاییزه کتاب سال گذشته که به مدت ۱۳ روز در ۵۸۵ کتابفروشی برگزار شد، رشد ۳۹ درصدی را نشان می‌دهد.

وی گفت: بر اساس آمارهای موجود استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، قم، فارس‌، کردستان، آذربایجان شرقی، گیلان، خوزستان و مازندران جزو پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس مبلغ فروش بودند و استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، قم، فارس، گیلان، خوزستان، آذربایجان شرقی، مازندران و مرکزی جز پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس تعداد کتاب شناخته شدند.

کریمی در پایان به کتابفروشی‌های پرفروش طرح پاییزه کتاب ۹۹ اشاره کرد و گفت: دنیای کتاب قم با افتخار به عنوان پرفروش‌ترین کتابفروشی این طرح در سراسر کشور انتخاب و  پاتوق کتاب شهرکرد، کتاب فرازمند رشت، نشر ثالث تهران، پاتوق کتاب شیراز، شهر کتاب مشهد، کتاب آبان مشهد، ماه‌پیشونی تهران، پاتوق کتاب اراک و فروشگاه بوکتاب بندرعباس رتبه‌های دوم تا دهم کتابفروشی‌ها را به‌لحاظ تعداد کتاب‌های فروخته شده به خود اختصاص داده‌اند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم موفقیت‌های به دست آمده در این طرح را به همکاران خدوم در اداره کتاب، مردم عزیز و فهیم و کتابخوان قم، همچنین مجموعه کتابفروشی‌های استان به ویژه دنیای‌کتاب تبریک می‌گوید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها