موج
کدخبر : ۳۵۴۶۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354626

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: با تاثیر موجی بارشی در برخی نقاط شرقی و شمالی استان افزایش ابر، رگبار پراکنده باران و رعد وبرق و افزایش سرعت باد خواهیم داشت که طی این مدت احتمال جاری شدن رواناب سطحی در مناطق شرقی استان دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طی روز جاری در استان ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود:  با تاثیر موجی بارشی در برخی نقاط شرقی و شمالی استان افزایش ابر، رگبار پراکنده باران و رعد وبرق و افزایش سرعت باد خواهیم داشت ،این شرایط تا روز سه شنبه در این مناطق پیش بینی می شود، طی این مدت احتمال جاری شدن رواناب سطحی در مناطق شرقی استان دور از انتظار نخواهد بود.

عارفی تشریح کرد: در مناطق دریایی نیز به ویژه  از ساعات ظهر  وزش باد نسبتا شدید شمال غربی-جنوب غربی سبب مواج شدن دریا خواهد شد.سرعت وزش باد در محدوده 45 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از 150 سانتیمتر خواهد رسید.لذا توصیه می شود با توجه به نامساعد شدن شرایط دریا، شناورهای سبک از ترددهای دریایی خودداری نمایند و تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد.

وی گفت:  از صبح چهارشنبه نیز  تنگه ی هرمز با وزش باد نسبتا شدید شمال شرقی مواج خواهد شد.

عارفی در پایان با اشاره به اینکه از لحاظ دمایی، موقتا تا روزهای پایانی هفته جاری در برخی نقاط استان کاهش نسبی دمای کمینه پیش بینی می شود، اضافه کرد: از روز جمعه یک موج فعال بارشی از سمت جنوب غرب وارد کشور خواهد شد،که در مناطق غربی استان  و جزایر خلیج فارس موثر خواهد بود. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها