موج
کدخبر : ۳۵۳۷۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353744

استاندار کرمانشاه خبر داد:

هوشنگ بازوند گفت: عملیات اجرایی پروژه عظیم پتروپالایش آناهیتا با 80 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بعد ز 14 سال عملاً آغازشده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در نشست برنامه‌ریزی و هماهنگی برای فراهم زیرساخت‌های پروژه بزرگ پتروپالایش آناهیتا که با حضور معاون اقتصادی استاندار و مدیران این پروژه برگزار شد؛ اظهار داشت: سهام پروژه پتروپالایش آناهیتا پس از دو سال دوندگی نهایتاً تعیین تکلیف شد و اکنون ۶۷ درصد سهام در اختیار قرارگاه خاتم و شرکت‌های زیرمجموعه است و مابقی سهام هنوز در اختیار وزارت نفت قرار دارد.

وی افزود: ترکیب مدیریت جدید پروژه نیز مشخص‌شده است و برنامه‌ریزی‌های لازم درزمینهٔ زیرساخت‌های موردنیاز پروژه مانند تهیه زمین موردنیاز، برق، آب، گاز و ... با دستگاه‌های مربوطه صورت گرفته است.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: آب مصرفی پروژه نیز بر اساس یک تفاهم‌نامه با آب و فاضلاب، از طریق انتقال پس آب تصفیه‌خانه کرمانشاه و با هزینه شرکت مربوطه تأمین می‌شود‌.

بازوند خاطرنشان کرد: هم‌اکنون عملاً عملیات اجرایی پروژه پتروپالایش آناهیتا آغازشده است و در مرحله تجهیز کارگاه قرار دارد.

وی اظهار داشت: مراسم رسمی آغاز عملیات اجرایی این طرح عظیم نیز به‌زودی در همین سال ۹۹ و با حضور رسانه‌ها برگزار می‌شود و پروژه‌ای که 14 سال راکد باقی‌مانده بود رسماً وارد فاز اجرایی می‌گردد.

طرح احداث پالایشگاه آناهیتا دی‌ماه سال ۱۳۸۵ در نخستین سفر استانی هیئت دولت نهم به کرمانشاه تصویب شد و امروز بعد از 14 سال عملیات اجرایی آن در مساحت ۵۷۱ هکتاری در کیلومتر ۱۵ بزرگراه کرمانشاه – همدان مجدداً آغاز می‌شود.

کرمانشاه با وسعت حدود ۲۵ هزار کیلومترمربع، ۱.۵ درصد از مساحت کل کشور (هفدهمین استان) را به خود اختصاص داده و شامل ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها